Kibice Genoi stworzyli petycję ws. przyznania gola Krzysztofowi Piątkowi

Kibice Genoi stworzyli petycję, która ma na celu przyznanie Krzysztofowi Piątkowi kolejnego gola w Serie A. Chodzi o mecz z Atalantą, w którym zdaniem wielu Polak dwa razy trafił do siatki. Jedna bramka została uznana jako samobójcza.

Tomasz Skrzypczyński
Krzysztof Piątek Newspix / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
W meczu 17. kolejki Serie A Genoa CFC pokonała na własnym boisku Atalantę Bergamo 3:1, a ozdobą meczu był gol Krzysztofa Piątka. W 88. minucie nasz rodak ustalił wynik spotkania, trafiając zza pola karnego.

Polski napastnik mógł mieć, a zdaniem wielu powinien, zapisane jeszcze jedno trafienie. W 45. minucie uderzył on głową w kierunku bramki, jednak tuż przed linią piłkę trącił Rafael Toloi i to właśnie zawodnikowi Atalanty zapisano samobójczą bramkę.

Jeden z włoskich dziennikarzy, Maurizio Pistocchi ocenił tuż po spotkaniu, że decyzja o nieprzyznaniu gola Piątkowi jest skandaliczna. Teraz sprawę w swoje ręce wzięli fani drużyny z Ligurii.

Stworzyli oni bowiem petycję w serwisie change.org, której celem jest przyznanie polskiemu napastnikowi kolejnej bramki. Podpisało już ją ponad 1000 osób i liczba cały czas wzrasta.

"Kibice Genoi, zjednoczmy się! Przeciwstawmy się tej decyzji i pokażmy, że nasz głos jest słyszalny" - zaapelowano.

PETYCJĘ MOŻNA PODPISAĆ TUTAJ

Krzysztof Piątek ma już 13 goli w Serie A i jest liderem klasyfikacji strzelców.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy gol z meczu z Atalantą powinien zostać przyznany Krzysztofowi Piątkowi?