Premier League: West Ham United przegrał ze słabeuszem. Łukasz Fabiański bez szans przy golach

Niespodzianka na Turf Moor. Dobrze dysponowany w ostatnim czasie West Ham United przegrał z Burnley FC 0:2. Łukasz Fabiański nie zawinił przy golach.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Burnley Getty Images / Jan Kruger / Na zdjęciu: radość piłkarzy Burnley
Polak tradycyjnie pojawił się w podstawowym składzie Młotów, ale nie miał szans na zachowanie czystego konta, bo jego koledzy z defensywy byli w niedzielę bardzo przeciętnie dysponowani.

Pierwsza bramka padła w 15. minucie. Po długim rozegraniu akcji w środku pola Ashley Barnes zgrał piłkę głową do Chrisa Wooda, a ten trafił do siatki pewnym uderzeniem w krótki róg. Odległość była niewielka i Łukasz Fabiański nie miał czasu na reakcję.

Drugiego gola Burnley zdobyło z podobnej pozycji. Tym razem z prawego skrzydła centrował Ashley Westwood, a egzekutorem był Dwight McNeil.

W drugiej połowie The Clarets mogli jeszcze podwyższyć wynik, lecz dobra forma "Fabiana" i kilka solidnych interwencji sprawiło, że kolejne gole już nie padły.

Burnley wygrało 2:0 i ma teraz 15 pkt. - tyle samo co Southampton, które zajmuje pierwsze bezpieczne miejsce. West Ham natomiast zawiódł. Poległ w starciu z niżej notowanym przeciwnikiem, mimo że w sześciu poprzednich spotkaniach Premier League odniósł aż pięć zwycięstw.

Burnley FC - West Ham United 2:0 (2:0) 1:0 - Chris Wood 15' 2:0 - Dwight McNeil 34'

Czy Burnley utrzyma się w Premier League?