Puchar Ligi Francuskiej: sensacja - Paris Saint-Germain za burtą! Zespół Igora Lewczuka w półfinale

Paris Saint-Germain nie zdobędzie potrójnej korony we Francji! Paryżanie w ćwierćfinale Pucharu Ligi Francuskiej sensacyjnie przegrali 1:2 z EA Guingamp. Natomiast ekipa Girondins Bordeaux (Igor Lewczuk) pokonała Le Havre AC 1:0.

Tomasz Rosiński
Neymar (z lewej) i Lebogang Phiri (z prawej) PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: Neymar (z lewej) i Lebogang Phiri (z prawej)
Tego nie spodziewał się chyba nikt. Skazywany na pożarcie zespół EA Guingamp odwrócił losy starcia z PSG i zameldował się w półfinale PLF.

Jednak przez długi czas nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw. Co prawda w 61. minucie Marcus Thuram mógł wyprowadzić gości na prowadzenie, ale fatalnie spudłował z rzutu karnego.

Chwilę później to zemściło się na przyjezdnych, bo bramkę dla gospodarzy uderzeniem głową zdobył Neymar, któremu dośrodkował z prawego skrzydła Thomas Meunier.

Wydawało się, że mistrz kraju ma wszystko pod kontrolą, lecz w 78. minucie rywala faulował Juan Bernat, zaś arbiter po weryfikacji VAR podyktował kolejną "11" dla podopiecznych Jocelyna Gourvenneca. Tym razem z jedenastu metrów nie pomylił się Yeni Atito N'Gbakoto.

Kiedy wszyscy na Parc des Princes w Paryżu czekali już na konkurs "jedenastek", Thilo Kehrer powalił przeciwnika we własnej "szesnastce" i sędzia...odgwizdał trzeci rzut karny dla Guingamp podczas tej potyczki. Szansę na rehabilitację otrzymał Thuram i ją wykorzystał, chociaż Alphonse Areola miał piłkę na rękach.

Stawkę półfinalistów uzupełnili piłkarze Girondins, którzy przed własną publicznością po golu Samuela Kalu ograli Le Havre. Lewczuk nie pojawił się na boisku ani na minutę.