Premier League: Chelsea nie traci dystansu. Bajeczne trafienie Williana

Z niewielkimi problemami Chelsea pokonała na Stamford Bridge Newcastle 2:1. Po 22. kolejce Sroki znalazły się w strefie spadkowej. Ozdobą meczu było zwycięskie trafienie Williana.

Michał Piegza
Pedro (z lewej) oraz Willian (z prawej) PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Pedro (z lewej) oraz Willian (z prawej)
Po wcześniejszych sobotnich spotkaniach drużyna Newcastle znalazła się w strefie spadkowej. Szanse na wyjście z niej po meczu z faworyzowaną Chelsea nie były zbyt duże.

Tym bardziej, że gospodarze już od 9. minuty prowadzili. Po spokojnym początku, dalekie dogranie w pole karne Davida Luiza, piłkę przejął Pedro Rodriguez i przelobował Martina Dubravkę.

Po zdobytym golu gospodarze nie kwapili się do ataku. Goście niewiele potrafili zdziałać. Przez wiele minut kontaktu z piłką nie miał Kepa Arrizabalaga.

Zawodnicy Newcastle ożywili się dopiero po pół godzinie gry. W 35. minucie strzał Ayoze Pereza minął bramkę o metr. Po kolejnych trzystu sekundach niespodziewanie był remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową kapitalnie tuż przy słupku uderzył Ciaran Clark, Kepa nie miał szans na udaną interwencję.

Zdobyty gol dodał pewności Srokom, które do przerwy mogły nawet prowadzić. Przyjezdnym zabrakło jednak zimnej krwi pod bramką rywala. W 2. połowie więcej z gry miała Chelsea. W 47. minucie Dubravka kapitalnie odbił na róg strzał Pedro. Dziesięć minut później Słowak nie miał nic do powiedzenia. Z lewej strony pola karnego przepięknie uderzył Willian. Piłka wpadła do bramki uderzając w boczną siatkę.

Tym razem gospodarze nie pozwolili rywalom na doprowadzenie do remisu. Chelsea miała kilka kolejnych okazji do podwyższenia wyniku. Szansę zmarnował m.in. Willian, a Luiz z rzutu wolnego uderzył ponad poprzeczką. Goście do remisu mogli doprowadzić w 86. minucie. Wówczas uderzenie głową Jose Salomona Rondona było minimalnie niecelnie.

Chelsea FC - Newcastle United 2:1 (1:1)
1:0 - Pedro 9'
1:1 - Clarke 40'
2:1 - Willian 57'

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Antonio Ruediger, David Luiz, Marcos Alonso - N'Golo Kante, Jorginho, Mateo Kovacić (63' Ross Barkley)- Pedro Rodriguez (81' Callum Hudson-Odoi), Eden Hazard (87' Olivier Giroud), Willian.

Newcastle: Martin Dubravka - DeAndre Yedlin (82' Javier Manquillo), Florian Lejeune, Jamal Lascelles, Ciaran Clark, Matt Ritchie - Ayoze Perez (82' Jacob Murphy), Sean Longstaff, Isaac Hayden, Christian Atsu - Jose Salomon Rondon

Żółte kartki: Jorginho (Chelsea) oraz Ritchie (Newcastle).

Sędzia: Chris Kavanagh.