Lechia Gdańsk i Zagłębie Sosnowiec ukarane. Wysokie grzywny za pokaz fajerwerków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Witczyk / Na zdjęciu: fajerwerki nad stadionem w Sosnowcu

Lechia Gdańsk i Zagłębie Sosnowiec muszą łącznie zapłacić 60 tysięcy złotych grzywny. To kara za odpalenie przez kibiców tych drużyn fajerwerków podczas spotkań 20. kolejki Lotto Ekstraklasy.

W wyniku zachowania kibiców spotkania Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa (2:3) oraz Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze (4:0) zostały przerwane na kilka minut. Fani gospodarzy odpalili setki fajerwerków, urządzając sobie prawdziwie sylwestrowy pokaz sztucznych ogni. Tym samym złamali kilka przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a kluby zostały ukarane za ich zachowanie.

Lechia Gdańsk musi zapłacić 40 tysięcy złotych grzywny. Z kolei Zagłębie Sosnowiec ukarane zostało sankcją w wysokości 20 tysięcy złotych. Do tego na kibiców obu drużyn nałożono karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy na pięć najbliższych meczów w Lotto Ekstraklasie.

Komunikat Komisji Ligi:

W związku z zachowaniem kibiców podczas meczu Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa w 20. kolejce Ekstraklasy, na klub Zagłębie Sosnowiec nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 5 najbliższych meczów w Ekstraklasie.

W związku z zachowaniem kibiców podczas meczu Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze w 20. kolejce Ekstraklasy, na klub Lechia Gdańsk nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 5 najbliższych meczów w Ekstraklasie.

Czy kary nakładane na kluby za zachowanie kibiców powinny być wyższe?