Puchar Francji: Olympique Lyon wyeliminowywał Amiens SC. Rafał Kurzawa poza kadrą meczową swojego zespołu

Amiens SC musiało przed własną publicznością uznać wyższość Olympique Lyon (0:2), który to awansował do 1/8 finału Pucharu Francji. W tym meczu nie wziął udziału Rafał Kurzawa, który znalazł się poza kadrą ekipy z regionu Pikardia.

Tomasz Rosiński
Rafał Kurzawa Newspix / Pawel Andrachiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Rafał Kurzawa
Piłkarze z Amiens nie byli faworytami czwartkowej konfrontacji w PF, ale chcieli postawić trudne warunki gry wyżej notowanemu rywalowi z Lyonu, co im się jednak nie udało.

Gospodarze wytrzymali bez straty gola dwadzieścia osiem minut. Bramkę przyjezdnym przyniosła pierwsza składnie rozegrana akcja. W jej końcowej fazie Nabil Fekir popisał się świetnym, prostopadłym podaniem do Moussy Dembele, zaś ten w sytuacji sam na sam pokonał Matthieu Dreyera.

Nie minęło 420 sekund, a podopieczni Bruno Genesio prowadzili już 2:0. Fekir strzelił w słupek, natomiast do odbitej piłki dopadł Leo Dubois i z około 10 metrów wpakował ją do siatki.

Tuż przed przerwą bezmyślnie zachował się Fernando Marcal, który uderzył w twarz Cheicka Timite i zasłużenie został ukarany przez sędziego czerwoną kartką.

Po zmianie stron zawodnicy Olympique Lyon, mimo iż grali w "10", kontrolowali boiskowe wydarzenia i dowieźli korzystny rezultat do końca, uzyskując przepustkę do kolejnej rundy Pucharu Francji.

Ligue 1, 1/16 finału:

Amiens SC - Olympique Lyon 0:2 (0:2)
0:1 - Moussa Dembele 28'
0:2 - Leo Dubois 35'

Czerwona kartka: Fernando Marcal (Olympique Lyon) w 45+2 min. /za uderzenie rywala w twarz/.

Czy Rafał Kurzawa jeszcze wywalczy sobie miejsce w składzie Amiens SC?