Primera Division: efektowna Sevilla. Atletico goni Barcelonę

Efektowna wygrana Sevilli, kolejne trzy punkty zdobyte przez wicelidera Atletico. Porażka walczącego o utrzymanie zespołu Villareal, pogoń za wynikiem Leganes. Sporo działo się w sobotę w Primera Division.

Michał Piegza
Victor Mollejo (w środku) oraz Bruno Gonzalez (z lewej) PAP/EPA / JAVIER LIZON / Na zdjęciu: Victor Mollejo (w środku) oraz Bruno Gonzalez (z lewej)
Atletico Madryt wciąż krok za Barceloną. Zespół ze stolicy Hiszpanii w sobotę nie miał problemów z pokonaniem walczące o prawo gry w Lidze Europy Getafe. Gospodarze wygrali 2:0, gole zdobywając w pierwszej połowie. Goście mecz kończyli w dziewiątkę, po czerwonych kartkach otrzymanych w 88. i 90. minucie.

Efektowne zwycięstwo odniosła Sevilla, która aktualnie walczy z Realem Madryt o 3. miejsce w Primera Division. Levante plasuje się w środku tabeli, ale ma szansę włączyć się do walki o europejskie puchary. W pierwszej połowie meczu gole nie padły. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Sevilla zdobyła pięć, nie tracąc żadnej.

Sporo emocji było w potyczce Leganes z Eibar. Po premierowej odsłonie dwoma golami prowadzili wyżej notowani goście. Gospodarze kontakt bramkowy złapali chwilę po przerwie. Do siatki trafi Youssef En-Nessiri, który zdobył również gola na 2:2.

Nie było niespodzianki w meczu Valencii z Villarealem. Miejscowi szybko objęli prowadzenie, później stopniowo powiększali przewagę, ostatecznie zwyciężając 3:0. Sytuacja gości w Primera Division robi się coraz trudniejsza.

2:0 - Saul 37'

Czerwone kartki: Dakonam (Getafe) /88', za dwie żółte/, Cabrera (Getafe) /90', za dwie żółte/

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)