Pierwsza porażka Górnika Zabrze. Ślązacy bez szans z czeskim I-ligowcem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcin Brosz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Marcin Brosz

Pierwszej porażki w trakcie zimowych przygotowań doznał Górnik Zabrze. Śląski zespół podczas zgrupowania na Cyprze uległa 0:2 czeskiemu I-ligowcowi, FK Teplice.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla Górnika Zabrze był to trzeci sparing w trakcie zimowych przygotowań. W dwóch poprzednich śląski zespół odniósł zwycięstwa, ale w meczu z siódmym zespołem czeskiej ekstraklasy był bez szans. FK Teplice dominował na boisku i stwarzał sobie więcej sytuacji pod bramką przeciwnika, lecz długo nie potrafił zdobyć gola.

Pierwszą bramkę czeska drużyna zdobyła w 56. minucie, kiedy to Martina Chudego pokonał Patrik Zitny. Drugi raz słowacki golkiper skapitulował w 68. minucie, gdy strzelał zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej, Soune Soungole. Zabrzanie nie potrafili odpowiedzieć żadnym golem i w starciu z rywalem z Czech byli bez szans.

Tym razem trener Marcin Brosz dał szansę gry bardziej doświadczonym zawodnikom, którzy odpoczywali w piątek i nie wystąpili w sparingowym spotkaniu przeciwko młodzieżowemu zespołowi Spartaka Moskwa.

FK Teplice - Górnik Zabrze 2:0 (0:0) 1:0 - Zitny 56' 2:0 - Soungole 68'

FK Teplice: Grigar - Cmovs (46' Hosek), Jerabek (77' Knapik), Krob (60' Shejbal) - Ljevaković (52' Soungole) - Vondrasek (60' Hycka), Zitny (60' Trubac), Kucera (69' Radosta), Moulis (46' Bezdicka) - Hora (77' Svejda), Vosahlík (46' Kuchta).

Górnik Zabrze: Chudy - Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Koj - Matras, Ł. Wolsztyński, Gwilia, Smuga (24' Zapolnik, 67' Matuszek), Jimenez - Angulo (75' Smuga).

Czy Górnik Zabrze utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?