Serie A: totalna niemoc Interu Mediolan w Turynie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Mauro Icardi (z lewej) i Sasa Lukić (z prawej)

Inter Mediolan został pokonany po siedmiu meczach bez porażki. W przegranym 0:1 pojedynku z Torino FC nie miał argumentów po obu stronach boiska.

W tym artykule dowiesz się o:

Torino FC to dopiero trzeci klub, który w tym sezonie strzelił gola Interowi Mediolan w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu Cristiana Ansaldiego z rzutu rożnego główkował na 1:0 Armando Izzo. Nie popisali się Danilo D'Ambrosio oraz Samir Handanović. Włoch dał się łatwo przeskoczyć, a Słoweniec ograniczał się do obserwowania piłki. Bramkarz Interu zachował czyste konto w największej liczbie meczów w lidze włoskiej, ale w przeciwieństwie do na przykład drugiego w rankingu Wojciecha Szczęsnego, nie wystrzega się błędów.

Nerazzurri przegrywali i prezentowali się niekorzystnie. Luciano Spalletti nie mógł postawić na kilku skrzydłowych, więc kompletnie przeorganizował Inter. Drużyna zagrała trzema środkowymi obrońcami, a za rozgrywanie jej ataków miał odpowiadać Joao Mario. Na podania Portugalczyka czekali w przodzie dwaj Argentyńczycy. Mauro Icardi i Lautaro Martinez mieli po jednej szansie na zranienie Byków, której nie wykorzystali.

W 54. minucie trener Interu dokonał kolejnego przemeblowania, ponieważ środkowy pomocnik Radja Nainggolan wszedł za obrońcę Joao Mirandę. Niezależnie od tego jak układał swoje klocki Spalletti, jego podopieczni nie potrafili przeprowadzić ciekawego ataku. Impulsu nie dali Icardi, Marcelo Brozović, ani Matteo Politano, od których jakiegoś przebłysku można było oczekiwać. Politano zresztą podsumował swój występ czerwoną kartką za protestowanie w 86. minucie.

W porównaniu z rozegranymi wcześniej, niedzielnymi meczami ligi włoskiej poziom widowiska w Turynie był niski. Po pierwszej w tym roku porażce Inter pozostał na trzecim miejscu w tabeli, ale w takiej dyspozycji jak w niedzielę, nie może być spokojny o miejsce na podium na koniec sezonu.

Torino FC - Inter Mediolan 1:0 (1:0) 1:0 - Armando Izzo 35'

Torino: Salvatore Sirigu - Armando Izzo, Koffi Djidji, Nicolas N'Koulou - Lorenzo De Silvestri, Cristian Andaldi (81' Alejandro Berenguer), Tomas Rincon, Sasa Lukić (78' Daniele Baselli), Ola Aina - Simone Zaza (89' Iago Falque), Andrea Belotti

Inter: Samir Handanović - Stefan de Vrij, Joao Miranda (54' Radja Nainggolan), Milan Skriniar - Danilo D'Ambrosio, Marcelo Brozović, Matias Vecino (83' Antonio Candreva), Dalbert Henrique - Joao Mario (71' Matteo Politano) - Mauro Icardi, Lautaro Martinez

Żółte kartki: Belotti, Aina, Zaza (Torino) oraz de Vrij, Dalbert, D'Ambrosio (Inter)

Czerwona kartka: Matteo Politano (Inter) /86' - za niesportowe zachowanie/

Sędzia: Fabio Maresca

Czy Inter Mediolan zdobędzie minimum jedno trofeum w tym sezonie?