Sparingowo: Lech Poznań rozbity przez Szachtar Donieck, mecz toczył się w strugach deszczu

Sparingi Lecha nie nastrajają optymistycznie przed startem ligowej wiosny. Na zakończenie zgrupowania w Turcji poznaniacy doznali czwartej porażki w piątym meczu, tym razem ulegając Szachtarowi Donieck aż 0:3.

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań Newspix / Tomasz Wantula / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Lider ukraińskiej ekstraklasy i niedawny uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów objął prowadzenie w 31. minucie, gdy w zamieszaniu po rzucie rożnym z bliska do siatki trafił Junior Moraes.

W końcówce pierwszej połowy nad Belek przeszła ulewa, przez co przerwa trwała niemal 30 minut, a druga część toczyła się w anormalnych warunkach atmosferycznych. Boisko było pokryte kałużami i w tych okolicznościach lechici wypadli nieco lepiej niż przed zmianą stron (wcześniej nie stwarzali jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Andrija Piatowa).

Premierowy występ w Kolejorzu zaliczył w środę Timur Żamaletdinow i to on miał najlepszą okazję na wyrównanie, tyle że trafił dokładnie tam, gdzie stał bramkarz.

W końcówce Szachtar znów podkręcił tempo i przypieczętował wygraną jeszcze dwiema bramkami. Najpierw Manor Solomon pokonał Jasmina Buricia pewnym uderzeniem z ostrego kąta, a w 90. minucie Olarenwaju Kayode tylko dołożył nogę po perfekcyjnej akcji oskrzydlającej.

Drużyna Adama Nawałki doznała czwartej porażki w piątym zimowym sparingu (wygrała tylko z DAC Dunajska Streda 1:0), kończy zgrupowanie w Turcji i wraca do kraju. W piątek 8 lutego czeka ją pierwszy pojedynek o stawkę. W ramach 21. kolejki Lotto Ekstraklasy podejmie KGHM Zagłębie Lubin.

Lech Poznań - Szachtar Donieck 0:3 (0:1)
0:1 - Junior Moraes 31'
0:2 - Manor Solomon 84'
0:3 - Olarenwaju Kayode 90'

Skład Lecha: Jasmin Burić - Marcin Wasielewski, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Piotr Tomasik, Maciej Makuszewski (68' Timur Żamaletdinow), Pedro Tiba, Łukasz Trałka (46' Maciej Gajos), Kamil Jóźwiak (77' Tymoteusz Klupś), Filip Marchwiński (54' Darko Jevtić), Joao Amaral.

->22 piłkarzy w kadrze Warty Poznań na zgrupowanie w Grodzisku Wlkp., są niespodzianki

->Media: Lech Poznań może pozyskać reprezentanta Macedonii

Czy na inaugurację ligowej wiosny Lech wygra z KGHM Zagłębiem Lubin?