Sparingowo: przeciętna gra i porażka Lecha Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Tomasz Wantula / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Newspix / Tomasz Wantula / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań

W spotkaniu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji Lech Poznań uległ 12. drużynie serbskiej ekstraklasy, FK Vozdovac 0:1.

Trener Adam Nawałka dał szansę gry kilku zawodnikom drugiego planu, a także graczom z akademii, których zabrał na obóz do Belek. Od 1. minuty wystąpili m. in. Karol Szymański, Dimitris Goutas, Vernon De Marco i Mateusz Skrzypczak, w przerwie natomiast na boisko wszedł Jakub Kamiński.

Po bezbarwnej pierwszej połowie nieco więcej emocji było w drugiej. Kolejorz stwarzał zagrożenie głównie po rzutach wolnych. Bliscy szczęścia byli Juliusz Letniowski i Wołodymyr Kostewycz. Strzał tego pierwszego w okienko kapitalnie zatrzymał bramkarz rywali, Ukrainiec natomiast trafił w słupek.

Między tymi uderzeniami poznańska drużyna straciła gola. Bardzo łatwo dał się ograć Goutas, którego minął Alen Masović i już po chwili pokonał Szymańskiego z ostrego kąta.

Mimo kilku szarpnięć w końcówce, tej straty Kolejorz już nie odrobił i doznał trzeciej porażki w zimowym okresie przygotowawczym (wcześniej przegrał z Etyrem Wielkie Tyrnowo 1:3 i Sturmem Graz 1:2, ponadto pokonał DAC Dunajska Streda 1:0).

W piątek lechici rozegrają ostatni sparing podczas zgrupowania w Turcji, a ich rywalem będzie niedawny uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów, Szachtar Donieck.

Lech Poznań - FK Vozdovac 0:1 (0:0) 0:1 - Alen Masović 60'

Skład Lecha: Karol Szymański - Rafał Janicki (62' Wiktor Pleśnierowicz), Dimitris Goutas, Vernon De Marco, Wołodymyr Kostewycz, Tymoteusz Klupś (46' Jakub Kamiński), Tomasz Cywka, Mateusz Skrzypczak, Mihai Radut, Juliusz Letniowski (87' Karol Smajdor), Paweł Tomczyk.

->Media: Lech Poznań może pozyskać reprezentanta Macedonii

->Oficjalnie: Warta Poznań wypożyczyła napastnika z Arki Gdynia

Jaki będzie wynik sparingu Lech Poznań - Szachtar Donieck?