Premier League: Tottenham wygrał i wkracza do walki o mistrzostwo!

Tottenham wciąż nie porzuca marzeń o mistrzostwie Anglii. Zespół z Londynu pokonał Leicester City 3:1, choć wcale nie było mu łatwo. Goście zmarnowali rzut karny.

Szymon Mierzyński
piłkarze Tottenhamu Hotspur PAP / Andy Rain / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur
Ekipa Claude'a Puela od początku stawiała "Kogutom" dość twardy opór, mimo to nie zdołała otworzyć wyniku, a w 33. minucie wszystko zaczęło się układać po myśli faworyta. Zadbał o to Davinson Sanchez, który skutecznie zamknął głową dośrodkowanie Christiana Eriksena.

Utrata bramki nie odebrała Leicester chęci do walki i w drugiej połowie goście wciąż sprawiali niezłe wrażenie. Mieli też wymarzoną okazję na wyrównanie - rzut karny. Został on podyktowany za faul Toby'ego Alderweirelda na Jamesie Maddisonie. Do wykonania jedenastki sposobił się sam poszkodowany, ale w ostatniej chwili decyzja uległa zmianie, gdyż na boisko wchodził akurat Jamie Vardy. Snajper "Lisów" wziął piłkę, a uderzenie z "wapna" było tak naprawdę jego pierwszym zagraniem w meczu. Nie wyszło, strzelił zbyt blisko środka bramki, Hugo Lloris wyczuł jego intencje i obronił.

->Premier League: bombardowanie bramki Artura Boruca

To była 60. minuta, a już kilka chwil później świetnie sprzed pola karnego przymierzył Eriksen i Tottenham podwoił prowadzenie. Trudno wyobrazić sobie gorszy scenariusz dla "Lisów", lecz nawet w takich okolicznościach podopieczni Claude'a Puela nie złożyli broni. Na niespełna kwadrans przed końcem dopięli swego i złapali kontakt. To była znakomita akcja kombinacyjna, w ostatniej fazie Ricardo Pereira dograł przed bramkę do Vardy'ego i doświadczony napastnik tym razem już nie spudłował.

Końcówka była dla "Kogutów" bardzo nerwowa, bo rywale robili co mogli, by wyszarpnąć choć remis. To im się jednak nie udało, a w doliczonym czasie po szybkiej kontrze wynik ustalił Heung-Min Son, który wykorzystał sytuację sam na sam z Kasprem Schmeichelem.

Tottenham zwyciężył 3:1 i na poważnie wkracza do walki o mistrzostwo Anglii. Aktualnie traci do liderującego Liverpoolu zaledwie cztery punkty.

->Premier League: Man Utd w świetnej formie przed meczem z PSG

Tottenham Hotspur - Leicester City 3:1 (1:0) 1:0 - Davinson Sanchez 33' 2:0 - Christian Eriksen 63' 2:1 - Jamie Vardy 76' 3:1 - Heung-Min Son 90+1'

Czy Tottenham wywalczy mistrzostwo Anglii?