Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki: Paweł Kapusta wśród nominowanych

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Paweł Kapusta, dziennikarz WP SportoweFakty
WP SportoweFakty / WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Paweł Kapusta, dziennikarz WP SportoweFakty
zdjęcie autora artykułu

Dziennikarz WP SportoweFakty, Paweł Kapusta, znalazł się w gronie nominowanych do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę jury - pod przewodnictwem Olgi Stanisławskiej - w składzie: William Brand, Julia Fiedorczuk, Tadeusz Sobolewski, Nina Witoszek, i w obecności sekretarza jury: Bożeny Dudko, odbyło posiedzenie, podczas którego zostały wzięte pod uwagę, zgłoszone wstępnie przez jurorów 33 książki ze 123 pozycji.

W poniedziałek poznaliśmy dziesiątkę nominowanych do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki 2018.

W tym gronie znalazł się Paweł Kapusta, dziennikarz WP SportoweFakty. Do konkursu otrzymał nominację dzięki książce "Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym".

Zobacz także: Grand Press 2018: Paweł Kapusta wśród nominowanych

"Bliskie spotkania z codziennością personelu medycznego w reportażach Kapusty tworzą przejmujący obraz polskiej rzeczywistości szpitalno-ratunkowej. I bezlitośnie wskazują systemowe czarne dziury, za które płaci się zdrowiem, a czasem życiem" - czytamy w opisie wydawcy książki.

Obok Pawła Kapusty, na liście nominowanych w kategorii Reportaż Literacki 2018 znaleźli się też Masha Gessen, Ben Judah, Niklas Orrenius, Małgorzata Rejmer, Rob Schmitz, Marci Shore, Mariusz Szczygieł, Ilona Wiśniewska i Maciej Zaremba Bielawski.

Finałowa piątka zostanie ogłoszona w kwietniu, a laureata/ów Nagrody poznamy w maju br. podczas Warszawskich Targów Książki.

Zobacz także: Paweł Kapusta: Plebiscyt "Piłki Nożnej" za 2018 rok, czyli poszukiwania jednookich wśród ślepców

ZOBACZ WIDEO Bundesliga: Tak strzela Lewandowski! Dwa gole Polaka w ważnym meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: