Premier League: hat-trick Raheema Sterlinga w cieniu kontrowersji

W 13 minut Raheem Sterling ustrzelił hat-trick w meczu Manchesteru City z Watfordem (3:1). Pierwsza bramka wywołała sporo kontrowersji i początkowo sędzia asystent pokazał spalonego.

Bartosz Zimkowski
Raheem Sterling Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Raheem Sterling
O pierwszej połowie można napisać, że się odbyła. Watford FC zamurował dostęp do własnej bramki, a Manchester City grał powoli i bez pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali. Prezentował się na tyle słabo, że na przerwę schodził przy akompaniamencie gwizdów. Ale goście nieco odpuścili ten mecz. Szansę dostali rezerwowi, a Troy Deeney i Gerard Deulofeu usiedli na ławce. Obaj w trzech ostatnich meczach Premier League zdobyli w sumie sześć goli i mieli cztery asysty.

Mistrzowie Anglii w ciągu kwadransa po zmianie stron pokazali, kto zgarnie tutaj komplet punktów. Zaczęło się w 46. minucie i była to bardzo dziwna sytuacja. Ilkay Gundogan podał do Sergio Aguero, który nie był na spalonym. Argentyńczyk zgrał piłkę klatką piersiową w kierunku Raheema Sterlinga (tutaj był spalony). Pierwszy dopadł do niej jednak Daryl Janmaat, lecz nabił nią Sterlinga. Następnie piłka wpadła do siatki. Początkowo sędzia asystent pokazał spalonego, ale po rozmowie z arbitrem głównym zdecydowano się uznać bramkę dla The Citizens.

Chwilę później Anglik miał już dublet na koncie. Tym razem wystarczyło dołożyć nogę po tym jak piłkę jak na tacy wystawił mu Riyad Mahrez. Sterling hat-trick skompletował w 59. minucie. David Silva zagrał mu w pole karne, a ten z siedmiu metrów zdobył swoją 15. bramkę w Premier League w tym sezonie.

Pep Guardiola uznał, że Sterlingowi już wystarczy i w 64. minucie zmienił go. Co ważniejsze, w 66. minucie na boisku pojawili się Deulofeu oraz Deeney. Minęło zaledwie 21 sekund (!) od momentu zmiany do gola Deulofeu. Podał nie kto inny jak Deeney, który wygrał pojedynek główkowy z Kompany'm.

Więcej goli już nie padło. Emocje też opadły, ponieważ Watford nie był już w stanie przedostać się pod pole karne rywali. Oddał tylko jeden strzał i od razu znalazł drogę do bramki.

Man City pozostał liderem i powiększył przewagę nad Liverpoolem do czterech punktów. The Reds swój mecz rozegrają w niedzielę (o godz. 13 z Burnley).

Manchester City - Watford  FC 3:1 (0:0)
1:0 - Raheem Sterling 46'
2:0 - Raheem Sterling 50'
3:0 - Raheem Sterling 59'
3:1 - Gerard Deulofeu 66'

Man City: Ederson - Walker, Kompany, Otamendi, Zinczenko - David Silva, Bernardo Silva, Guendogan - Sterling (64' Sane), Mahrez (90' Foden), Aguero (80' Jesus).

Watford: Foster - Janmaat, Britos (82' Cathart), Kabasele, Masina - Capoue, Doucoure - Femenia (66' Deulofeu), Cleverley - Gray, Success (66' Deeney).

Żółte kartki: Walker (Man City) oraz Cleverley (Watford).