Anglia: gol Pawła Olkowskiego

Paweł Olkowski strzelił swojego drugiego gola na angielskich boiskach. W sobotę zdobył bramkę dla Boltonu Wanderers w zwycięskim spotkaniu z Millwall (2:1).
Bartosz Zimkowski
Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Paweł Olkowski (z lewej)

Bolton Wanderers walczy o utrzymanie w The Championship i w meczu o "sześć punktów" pokonał Millwall FC 2:1. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Paweł Olkowski, dla którego było to drugie trafienie na angielskich boiskach. Wcześniej prawy defensor trafił we wrześniowym spotkaniu z Preston North End (2:2).

Kłusaki wygrały ostatecznie 2:1, ale nadal zajmują przedostatnie miejsce. Ich strata do bezpiecznej strefy wynosi już jednak pięć punktów, a otwiera ją właśnie Millwall.

Bardzo ważne trzy punkty z wyjazdowego meczu wyszarpało Leeds United. Pawie wygrały z niezwykle wymagającym Bristol City 1:0, a Mateusz Klich grał przez 83 minuty. Leeds wróciło na fotel wicelidera, spychając Sheffield United na trzecie miejsce.

90 minut dla Hull City rozegrał Kamil Grosicki, lecz Tygrysy przegrały z Nottingham Forest 0:3. Hull pozostało na jedenastym miejscu w tabeli.

Lepiej powiodło się zespołom Pawła Wszołka (Queens Park Rangers) oraz Bartosza Białkowskiego (Ipswich Town). Oba zremisowały swoje spotkania: QPR ze Stoke City (0:0), a Traktorzyści z West Bromwich Albion (1:1). Wszołek zagrał 45 minut, a Białkowski 90.

Czy Olkowski powinien dostać powołanie do reprezentacji Polski?