Znów dołożył nogę. Oto 19. bramka Krzysztofa Piątka w tym sezonie Serie A

Krzysztof Piątek - po dwóch meczach (liga, puchar) bez strzelonego gola - znów o sobie przypomniał. W meczu z Chievo zdobył bramkę i tym samym zrównał się w tabeli najskuteczniejszych strzelców z Cristiano Ronaldo i Fabio Quagliarellą.

Marek Bobakowski
Krzysztof Piątek Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
- Krzyyyyysztof Piąąąąątek - komentator Eleven Sports znów mógł wykrzyczeć to imię i nazwisko. Polski napastnik w spotkaniu Chievo Werona vs AC Milan zdobył bramkę. W 57. minucie najpierw próbował kolanem skierować piłkę do siatki, potem złożył się do przewrotki, a na końcu dołożył nogę do dośrodkowania Samuela Castillejo. Dzięki Polakowi Milan wyszedł na prowadzenie - 2:1. Bardzo ważne prowadzenie w meczu wyjazdowym z ostatnią drużyną Serie A.

Krzysztof Piątek nie błyszczał od pierwszej minuty tego spotkania. Polski napastnik był ściśle kryty, nie miał wolnej przestrzeni, wyraźnie się męczył. Wydawało się, że to będzie trzeci mecz z rzędu bez zdobyczy bramkowej (włoscy dziennikarz pisali już, że Piątek musi otrzymać wsparcie - czytaj więcej >>). Aż w końcu...

Zobacz trafienie Piątka.

Ta bramka dała Polakowi awans na pierwsze miejsce w tabeli najskuteczniejszych piłkarzy włoskiej ekstraklasy. Piątek ma na koncie 19 goli i zrównał się z Cristiano Ronaldo oraz Fabio Quagliarella. Przypomnijmy, że w tej klasyfikacji wysoko jest też Arkadiusz Milik, który ma 14 bramek.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek zostanie królem strzelców Serie A?