El. Euro 2020: Polska w gronie drużyn z najlepszym bilansem. Grą obronną dorównuje nam tylko trzech rywali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix /  / Na zdjęciu: Kamil Glik
Newspix / / Na zdjęciu: Kamil Glik

Reprezentacja Polski bardzo udanie zaczęła eliminacje Euro 2020 i na razie ma komfortową sytuację w tabeli. Podopieczni Jerzego Brzęczka są w doborowym towarzystwie drużyn z kompletem punktów.

W tym artykule dowiesz się o:

"Biało-Czerwoni" wygrali z Austrią (1:0) oraz Łotwą (2:0) i trafili do grona dziewięciu drużyn, które w dwóch spotkaniach uniknęły strat. Najlepsza jest na razie Anglia, która ma oszałamiającą różnicę bramek 10:1.

Polacy są na razie nieomylni w defensywie. Tego wyczynu dokonali jeszcze tylko Włosi, Turcy oraz Irlandczycy.

Klasyfikacja nie jest jeszcze do końca miarodajna, bowiem w grupach, w których znajduje się pięć zespołów (A, B, C, D oraz E), niektóre z nich nie rozegrały dotąd dwóch meczów.

Kolejna odsłona zmagań w eliminacjach Euro 2020 czeka nas w pierwszej połowie czerwca. Kadra Jerzego Brzęczka zmierzy się wtedy na wyjeździe z Macedonią Północną (07.06) oraz u siebie z Izraelem (10.06).