Fortuna I liga: ŁKS na drodze do awansu. Kolejne wysokie zwycięstwo

ŁKS idzie jak burza i jest coraz bliżej awansu do Lotto Ekstraklasy. Łodzianie wygrali czwarte wiosenne spotkanie, tym razem rozbijając u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0.

Szymon Mierzyński
Bartłomiej Kalinkowski (z lewej) oraz Adrian Rakowski Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Bartłomiej Kalinkowski (z lewej) oraz Adrian Rakowski
Podopieczni Kazimierza Moskala mieli świetną okazję, by jeszcze przed sobotnimi meczami 26. kolejki zwiększyć przewagę nad grupą pościgową do ośmiu punktów. Zaczęli nieco ospale, co w szeregach gości próbował wykorzystać zwłaszcza aktywny Łukasz Sierpina, ale ten wyrównany fragment nie trwał zbyt długo i już w 19. minucie wszystko zaczęło się układać zgodnie z oczekiwaniami.

Łodzianie objęli prowadzenie po świetnym podaniu Daniela Ramireza na czystą pozycję. Piłkę przejął Patryk Bryła, minął wychodzącego z bramki Wojciecha Fabisiaka i trafił do siatki z ostrego kąta.

Po stracie gola Podbeskidzie się odkryło i mogło nawet wyrównać. Nie po raz pierwszy jednak w tej rundzie znakomicie bronił Michał Kołba, a największy kunszt pokazał przy strzale Roberto Gandary pod poprzeczkę. To była bardzo efektowna interwencja. Kilka chwil później jego koledzy z ofensywy odpowiedzieli i zrobili to dużo skuteczniej. Perfekcyjnie sprzed pola karnego przymierzył Bartłomiej Kalinkowski, piłka poleciała za kołnierz Fabisiaka i zrobiło się 2:0.

->Więcej o Fortuna I lidze

Po przerwie bielszczanie natarli z jeszcze większą furią, lecz... efekty były takie same jak w końcówce pierwszej części. ŁKS poczekał, a potem zadał kolejny, tym razem już nokautujący cios. W 59. minucie błysnął Rafał Kujawa, który zmusił Fabisiaka do kapitulacji świetnym technicznym uderzeniem z dystansu. Trzeba przyznać, że rywale zrobili niewiele, by mu przeszkodzić.

Zespół Kazimierza Moskala nie rozgrywa wiosną meczów idealnych, czasem pozwala przeciwnikom na całkiem sporo, tyle że jest pewny siebie i to się przekłada na jego poczynania ofensywne. Efekt? Po raz trzeci w tym roku wygrał 3:0 (wcześniej w takich samych rozmiarach pokonał Garbarnię Kraków oraz Wartę Poznań). Najważniejszy dla łodzian jest jednak fakt, że umocnili się na 2. miejscu w tabeli i mają już osiem punktów przewagi nad Stalą Mielec.