Huknął nie do obrony. Pierwszy gol Adriana Mierzejewskiego dla Chongqing Lifan

32-letni Adrian Mierzejewski zapewnił zwycięstwo Chongqing Dangdai Lifan w meczu ligowym z Shenzhen (1:0). To pierwsza bramka polskiego napastnika w nowym klubie.

Piotr Bobakowski
Adrian Mierzejewski East News / CHPL Imaginechina/Associated / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski
W spotkaniu 3. kolejki chińskiej Super League Chongqing Dangdai Lifan - Shenzhen gospodarze zwyciężyli (1:0) po golu Adriana Mierzejewskiego. W 20. minucie meczu "Mierzej" znalazł się w polu karnym rywali i mocnym strzałem po ziemi nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Gol zdobyty w meczu na Chongqing Olympic Sports Center jest premierowym trafieniem 41-krotnego reprezentanta Polski (w latach 2010-13) w barwach drużyny z Chongqing (w środkowych Chinach).

Po trzech kolejkach Super League zespół polskiego napastnika zajmuje siódme miejsce w tabeli (z 4 pkt.). Liderem z kompletem zwycięstw są trzy ekipy - Shanghai SIPG, Beijing Guoan i Guangzhou Evergrande Taobao FC.

ZOBACZ: Adrian Mierzejewski może wrócić do Arabii Saudyjskiej. Byłego reprezentanta Polski chce Al-Ahli Dżudda >>

Były reprezentant Biało-Czerwonych podpisał kontrakt z Chongqing Dangdai Lifan w połowie lutego 2019. Wcześniej reprezentował barwy Changchun Yatai, który w ubiegłym sezonie zaliczył spadek z ekstraklasy - więcej TUTAJ.