Liga Mistrzów 2019. Ajax - Tottenham. Jacek Kurski chwali się wynikami oglądalności

Półfinałowy mecz Ajaxu Amsterdam z Tottenhamem Hotspur cieszył się wielkim zainteresowaniem w TVP. Obejrzało go więcej widzów niż tydzień temu starcie Barcelony z Liverpoolem.

Robert Czykiel
Jacek Kurski, prezes TVP Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / / Na zdjęciu: Jacek Kurski, prezes TVP
W półfinałach Ligi Mistrzów zobaczyliśmy największe piękno piłki nożnej. We wtorek Liverpool rozbił Barcelonę 4:0 i odrobił trzybramkową porażkę z pierwszego meczu. Dzień później Ajax Amsterdam, mając zaliczkę z pierwszego meczu (1:0), prowadził już 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3 z Tottenhamem Hotspur. W finale zagrają dwie angielskie drużyny.

Liga Mistrzów 2019. Ajax - Tottenham. Lucas Moura dołączył do elitarnego grona >>

Środowe spotkanie było transmitowane na żywo przez Telewizję Polską. Prezes Jacek Kurski szybko pochwalił się wynikami oglądalności, bo te są bardzo dobre. Średnia oglądalność w TVP 1 i TVP Sport wyniosła 4,3 mln, a w szczytowym momencie mecz oglądało 5,1 mln widzów.

To statystyki znacznie lepsze niż przed tygodniem podczas pierwszego meczu Barcelony z Liverpoolem. Wówczas średnia oglądalność wynosiła 3,6 mln, a pik 4,2 mln.

Liga Mistrzów 2019. Radość jednych, płacz drugich. Tak wyglądały ostatnie minuty meczu Ajax - Tottenham >>

W Telewizji Polskiej zobaczymy także finał Ligi Mistrzów. Liverpool i Tottenham zagrają o trofeum w sobotę 1 czerwca na stadionie Atletico Madryt.

W której stacji wolisz oglądać Ligę Mistrzów?