Premier Liga: remis Lokomotiwu Moskwa z Uralem. Cały mecz Grzegorza Krychowiaka, Maciej Rybus pauzował za kartki

Lokomotiw Moskwa wciąż nie jest pewny wicemistrzostwa Rosji. W spotkaniu 29. kolejki Premier Ligi, moskiewski zespół, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, zremisował z Uralem (1:1). Maciej Rybus pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek.
Tomasz Rosiński
Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Lokomotiw w dalszym ciągu walczy o drugie miejsce w rosyjskiej ekstraklasie, a zwycięstwo w niedzielnej potyczce znacząco przybliżyłoby go do zrealizowania tego celu. Podopieczni Jurija Siemina byli faworytami starcia, ale Ural zamierzał postawić rywalowi trudne warunki gry.

Rywalizacja dobrze rozpoczęła się dla drużyny z Moskwy, a wynik meczu otworzył w 21. minucie Anton Miranczuk, któremu asystował Rifat Zhemaletdinow.

Odpowiedź ze strony gospodarzy nadeszła w 39. minucie. Wówczas świetnym, prostopadłym podaniem popisał się Eric Bicfalvi, zaś w sytuacji sam na sam z Guilherme trafił Andriej Panjukow.

Ural Sverdlovsk Oblast wyszedł mocno zmobilizowany na II odsłonę spotkania i tuż po przerwie zadał przeciwnikowi drugi cios. Z ostrego kąta strzelił Othman El Kabir, wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie.

Podrażniony Lokomotiw Moskwa zabrał się za odrabianie jednobramkowej straty i dopiął swego w 64. minucie. W polu karnym Urala faulowany był Zhemaletdinow i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Miranczuk. Jak się później okazało, Rosjanin ustalił wynik tej konfrontacji.

Premier Liga, 29. kolejka:

Ural Sverdlovsk Oblast - Lokomotiw Moskwa 2:2 (1:1)
0:1 - Anton Miranczuk 21'
1:1 - Andriej Panjukow 39'
2:1 - Othman El Kabir 46'
2:2 - Anton Miranczuk 64' (k.)

Czerwona kartka: Stefan Strandberg (Ural Sverdlovsk Oblast) w 66. minucie /za dwie żółte kartki/.

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.
*Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) poza kadrą meczową /pauza za nadmiar żółtych kartek/.