Serie A. Nie mogło być inaczej! Krzysztof Piątek z bramką sezonu w AC Milan

Piękna bramka Krzysztofa Piątka w meczu Atalanta Bergamo - AC Milan (1:3) wygrała głosowanie na najlepsze trafienie ekipy z Mediolanu w tym sezonie. Polak na gali pojawił się ze swoją partnerką - Pauliną Procyk.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Krzysztof Piątek Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Najpiękniejszą bramkę tego sezonu dla AC Milan Krzysztof Piątek zdobył na początku swojej przygody z klubem. W połowie lutego kapitalnie strzelił z powietrza z lewej nogi w końcówce pierwszej połowy spotkania z Atalantą i doprowadził do wyrównania 1:1 (bramkę zobaczysz w skrócie poniżej). Po przerwie Polak skompletował dublet, a ekipa z Mediolanu wygrała na wyjeździe 3:1.

W głosowaniu kibiców bramka Piątka otrzymała 1,9 tys. głosów. Na kolejnych miejscach znalazły się trafienia Alessio Romagnoliego przeciwko Genoi (790 głosów), Giacomo Bonaventury z Napoli (471) oraz Lucasa Biglii z Chievo (314).

Piątek specjalną statuetkę otrzymał podczas poniedziałkowej gali "Gentleman Award", na której pojawił się w towarzystwie partnerki Pauliny Procyk. "Perfekcyjny wieczór" - napisał 23-latek pod zdjęciem na Instagramie.

- Cieszę się z wygranej. To dla mnie ważne, ponieważ lubię zdobywać gole, szczególnie dobre gole. Mam nadzieję, że będę strzelał więcej, jeszcze lepszych bramek. Polska liga nie ma takiego standardu jak Serie A, która jest bardziej konkurencyjna. Nigdy bym nie przypuszczał, że zdobędę tyle bramek w pierwszym roku we Włoszech - mówił na gali Piątek.

Na gali wyróżniono też innych piłkarzy AC Milan. Nagroda dla "rewelacji sezonu" trafiła do Davide Calabrii , a "gentlemanem" sezonu został kapitan klubu, Romagnoli.

Piątek trafił do Mediolanu w styczniu z Genoi. Rozegrał 20 meczów, w których zdobył 11 goli (9 w Serie A, 2 w Pucharze Włoch).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Krzysztof Piątek zostanie królem strzelców Serie A w przyszłym sezonie?