Sparingowo: Legia Warszawa wygrała drugi mecz kontrolny

Legia Warszawa wygrała z Viktorią Pilzno (3:0) w drugim sparingu przed startem nowego sezonu ekstraklasy. W czeskim zespole zagrał były zawodnik wicemistrza Polski, Adam Hlousek.

Maciej Siemiątkowski
Dominik Nagy Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: Dominik Nagy
Adam Hlousek nie czekał długo, by zmierzyć się ze swoimi byłymi kolegami. Obrońca, który grał z Legią Warszawa w Lidze Mistrzów, latem wzmocnił Viktorię Pilzno i został jej kapitanem. W piątek 30-latek musiał uznać wyższość Wojskowych, jego drużyna przegrała 0:3.

Legioniści wyszli na prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Dominik Nagy w 34. minucie wykorzystał dośrodkowanie Kacpra Kostorza i trafił na 1:0. W przerwie Aleksandar Vuković wymienił cały skład. Wśród zawodników wprowadzonych na drugą połowę znalazł się Salvador Agra. Portugalczyk rozegrał bardzo dobre spotkanie, a w 64. minucie w efektowny sposób podwyższył wynik. Pomocnik huknął z rzutu wolnego na 2:0.

Strzelanie wicemistrza Polski zakończył Jarosław Niezgoda. Napastnik nie wykorzystał swojej pierwszej znakomitej szansy po dograniu od Cafu. W 73. minucie urwał się z piłką, minął bramkarza i trafił do pustej bramki.

-> UE Sant Julia bliżej starcia z Legią Warszawa

To drugi wygrany przez Legię sparing w letnim okresie przygotowawczym. W czwartek zawodnicy Vukovicia wygrali z innym czeskim zespołem, FK Pribram 5:0. Wojskowi przygotowują się do sezonu na zgrupowaniu w Austrii.

Legia Warszawa - Viktoria Pilzno 3:0 (1:0)
1:0 - Dominik Nagy 34'
2:0 - Salvador Agra 64'
3:0 - Jarosław Niezgoda 74'

Czy Legia Warszawa awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?