Eliminacje Ligi Europy: UE Sant Julia bliżej starcia z Legią Warszawa

Drużyna lepsza w dwumeczu UE Sant Julia z College Europa FC będzie przeciwnikiem Legii Warszawa w I rundzie eliminacji Ligi Europy. Nieco bliżej starcia z wicemistrzem Polski jest klub z Andory, który wygrał pierwsze spotkanie u siebie 3:2.

piłkarze Legii Warszawa podczas treningu PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa podczas treningu
UE Sant Julia jest bardziej doświadczonym pucharowiczem niż przedstawiciel młodej federacji gibraltarskiej. Od początku wieku zagrał na europejskiej arenie 30 meczów, tyle że w aż 14 edycjach. Oznacza to, że przez blisko 20 lat wyeliminował jednego przeciwnika - Tre Fiori. Jedynym osiągnięciem College Europa FC jest z kolei pokonanie w dwumeczu Piunika Erywań w 2016 roku. Mówiąc krótko, zwycięstwo w rozpoczętej w Andorze rywalizacji będzie dla jednego z klubów wydarzeniem nietuzinkowym.

College Europa rozpoczął dwumecz od mocnego uderzenia. To właśnie ekipa z Gibraltaru strzeliła pierwszego gola w tej edycji eliminacji Ligi Europy. W 4. minucie Adrian Gallardo wbiegł blisko bramki, wykorzystał niezdecydowanie Andorczyków po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Joel Mendez wyrównał w 44. minucie po sprawnej akcji oskrzydlającej i błędzie stojącego między słupkami Javiego Munoza. 37-latek popełnił juniorski błąd i wrzucił sobie piłkę pod brzuchem do bramki. W starciu drużyn z Andory i Gibraltaru, w którym zagrało 16 zawodników z hiszpańskim obywatelstwem, było 1:1 do przerwy.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Ekipa z Gibrataru potrzebowała jeszcze mniej czasu na odzyskanie prowadzenia niż na zdobycie go godzinę wcześniej. Jeden z przyjezdnych fetował gola po dośrodkowaniu, ale na pewno nie będzie on zapisany jemu. To Senah Mango wpakował piłkę z bliska do własnej bramki. College Europa FC prowadził 2:1.

Najładniejszego gola spotkania na 2:2 strzelił Joel Mendez w 64. minucie. Sprytnie puścił sobie piłkę obok obrońcy i skompletował dublet miękkim dziobnięciem w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Gol na 3:2 padł już w doliczonym czasie, kiedy Sant Julia grała w osłabieniu. Jego autorem był Pedro Munoz. Gospodarze pokazali charakter i przystąpią do rewanżu z drobną zaliczką. W pierwszym spotkaniu trener z Andory miał do dyspozycji 15 piłkarzy, a od 75. minuty na boisku było dziesięciu jego podopiecznych. To konsekwencja czerwonej kartki za brutalny faul dla najwyższego na murawie Fousseyniego Cisse.

Rewanż rozpocznie się 4 lipca o godzinie 20.30.