Premier Liga: "polski" mecz dla zespołu Szymańskiego, porażka ekipy Krychowiaka i Rybusa w derbach Moskwy

W spotkaniu 3. kolejki rosyjskiej Premier Ligi Dinamo Moskwa (Szymański) pokonało 2:0 Urał Jekaterynburg, którego zawodnikami są Rafał Augustyniak i Michał Kucharczyk. Natomiast Lokomotiw Moskwa (Krychowiak, Rybus) przegrał 0:1 z CSKA Moskwa.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Dinamo z pierwszym zwycięstwem w mistrzostwach Rosji 2019/2020. Drużyna Szymańskiego, po remisie z Arsienałem Tuła (1:1) i porażce z Rubinem Kazań (0:1), tym razem wygrała z Urałem (2:0) po bramkach Artura Jusupowa oraz Kiriła Panczenki. Były piłkarz Legii Warszawa i TOP 54 Biała Podlaska oraz Rafał Augustyniak (gracz ekipy z Jekaterynburg) grali od 1. do ostatniej minuty. Natomiast Michał Kucharczyk spędził całe starcie na ławce rezerwowych i nie zaliczył debiutu w nowym klubie.

W derbach Moskwy Lokomotiw nie sprostał CSKA, przegrywając 0:1 po trafieniu Fiodora Czałowa z rzutu karnego w 42. minucie konfrontacji (sędzia odgwizdał "11" po wideoweryfikacji). Reprezentanci Polski Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus rozegrali całą potyczkę.