Superpuchar Europy. Liverpool - Chelsea. Eksperci krytykują UEFA. "Jaki jest sens dogrywki?"

Gary Lineker, Henry Winter czy Artur Wichniarek pytają, po co w meczu o Superpuchar Europy zarządzać dogrywkę. "Od razu do karnych, ludzie?" - napisał na Twitterze były reprezentant Anglii.

Piotr Bobakowski
piłkarze Liverpool FC PAP / Tolga Bozoglu / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
Dogrywka w meczu Liverpool FC - Chelsea FC o Superpuchar Europy w Stambule spotkała się z krytycznymi uwagami ze strony ekspertów piłki nożnej. Ich zdaniem, na tym etapie przygotowań drużyn, na początku sezonu, rozgrywanie dodatkowo 30 minut mija się z celem.

"Jaki jest sens dogrywki? Nie jestem pewien, co ona daje, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że to coś, co graniczy z przedsezonowymi sparingami. Od razu do karnych, ludzie?" - skomentował na Twitterze 80-krotny reprezentant Anglii (w latach 1984-92), Gary Lineker.

Zdanie Linekera podzielił na antenie Polsatu komentujący spotkanie ze Stambułu Artur Wichniarek. - Takie dogrywki na tym etapie można by sobie oszczędzić - ocenił były reprezentant Polski.

ZOBACZ: Superpuchar Europy. Liverpool - Chelsea. Kibice oszaleli na punkcie Mohameda Salaha (wideo) >>

Przeciwnikiem rozgrywania dogrywki w meczu o Superpuchar Europy jest też dziennikarz "The Times", Henry Winter. "Zespoły naprawdę nie potrzebują dodatkowego czasu o tej porze sezonu. UEFA potrzebuje to przemyśleć" - podsumował ekspert na Twitterze.

Mecz zakończył się zwycięstwem Liverpoolu po rzutach karnych 5:4. Po 90 minutach był remis 1:1, zaś po dogrywce 2:2.

ZOBACZ: [urlz=/pilka-nozna/837770/superpuchar-europy-liverpool-chelsea-wpadka-the-blues-z-koszulka-jorginho]Superpuchar Europy. Liverpool - Chelsea. Wpadka The Blues z koszulką Jorginho >>

[/urlz]ZOBACZ WIDEO Puchar Ligi Anielskiej. Pięknie trafienie Mateusza Klicha. Leeds United w kolejnej rundzie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]