Ligue 1. Fatalny mecz Kamila Glika. Był najgorszym zawodnikiem AS Monaco

AS Monaco w meczu 2. kolejki Ligue 1 przegrało z FC Metz 0:3. Winą za porażkę obarczono Kamila Glika. Reprezentant Polski był najgorszym zawodnikiem swojego zespołu, a kibice mają dość jego kiepskiej gry.

Łukasz Witczyk
Kamil Glik Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Kamil Glik
"Dwie bramki Habiba Diallo pogrążyły AS Monaco i Kamila Glika" - tak relację z meczu z FC Metz zatytułował największy francuski dziennik "L'Equipe". Nic w tym dziwnego, bowiem reprezentant Polski rozegrał kolejny słaby mecz w Ligue 1. Polak sprokurował rzut karny. Blokował strzał rywala, ale uczynił to na tyle niefortunnie, że zagrał piłkę ręką.

Karnego na gola zamienił w 11. minucie Habib Diallo. Ten sam piłkarz wykorzystał błąd Glika w 53. minucie. Po wrzutce z rzutu wolnego starał się wybić piłkę, ale podał pod nogi Diallo. Ten prezentu nie zmarnował i po raz drugi pokonał bramkarza AS Monaco. Trzeciego gola dla FC Metz strzelił Renaud Cohade.

Zdaniem francuskich mediów Glik był najgorszym zawodnikiem na boisku. Według portalu wesportfr.com Polak zasłużył jedynie na trójkę w dziesięciostopniowej skali (1 - występ poniżej krytyki, 10 - klasa światowa). Dziennikarze tego serwisu powątpiewają, czy Glik obecnie potrafi skupić się na grze w piłkę nożną. Trójkę Glikowi dał również portal madeinfoot.com.

Dość słabej formy reprezentanta Polski mają kibice AS Monaco. Coraz częściej krytykują oni kapitana AS Monaco, któremu grozi wypadnięcie z podstawowego składu. "Od bohatera do zera, od najlepszego do najgorszego" - napisał jeden z kibiców klubu z Księstwa Monako.

AC Milan tylko zremisował z 3-ligowcem. Krzysztof Piątek latem bez gola!
Ligue 1: wracają koszmary z poprzedniego sezonu, AS Monaco rozbite przez beniaminka. Kamil Glik sprokurował rzut karny

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Kamil Glik powinien grać w podstawowym składzie AS Monaco?