The Championship: drużyny Krystiana Bielika i Kamila Grosickiego z porażkami

To był zupełnie nieudany wieczór dla drużyn Polaków w The Championship. Domowych porażek doznały Derby County, a także Hull City.

Szymon Mierzyński
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Kamil Grosicki Getty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Kamil Grosicki
Ekipa Krystiana Bielika uległa Bristol City 1:2, a szansę na dobry wynik miała znikomą, bo już do przerwy przegrywała 0:2, zaś kontakt złapała dopiero w końcówce.

21-letni obrońca spędził na boisku 90 minut i oddał jeden niecelny strzał.

->Totolotek Puchar Polski: znamy pary I rundy, Lechia Gdańsk pojedzie do II-ligowca, Śląsk Wrocław zagra z Widzewem Łódź

W pełnym wymiarze wystąpił też Kamil Grosicki, który przejawiał sporą aktywność. Na niewiele się to jednak zdało, bo jego Hull City uległo Blackburn Rovers 0:1. Decydującego gola strzelił w drugiej połowie Derrick Williams.

Zespoły naszych reprezentantów plasują się aktualnie w środku tabeli The Championship.

->Premier League: Chelsea - Leicester. Rozczarowanie na Stamford Bridge, Frank Lampard wciąż czeka na zwycięstwo

Derby County - Bristol City 1:2 (0:2)
0:1 - Andreas Weimann 16'
0:2 - Josh Brownhill 45+1'
1:1 - Jack Marriott 85'

Hull City - Blackburn Rovers 0:1 (0:0)
0:1 - Derrick Williams 62'

Czy przynajmniej jedna drużyna z dwójki Derby County - Hull City zakończy sezon w czołowej szóstce?