Liga Europy. Legia - Rangers. Rekordowa seria warszawian! Nie stracili gola od blisko 12 godzin

W meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy z Glasgow Rangers (0:0) Legia Warszawa pobiła rekord polskich klubów w rozgrywkach UEFA pod względem minut bez straconego gola. Wspaniała seria wicemistrza Polski trwa już 703 minuty, czyli blisko 12 godzin.

Maciej Kmita
Radosław Majecki Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Radosław Majecki
Poprzedni polski rekord pod tym względem też należał do Legii. Warszawianie ustanowili go w sezonie 2014/2015, kiedy Dusan Kuciak był niepokonany łącznie przez 644 minuty.

Wyczyn sprzed pięciu lat zespół Aleksandara Vukovicia pobił dokładnie w 32. minucie czwartkowego meczu z Rangersami. Gdy zegar wskazał tę minutę, licznik wicemistrzów Polski bez straty bramki w europucharach wskazywał już 645 minut.

Legia śrubuje rekord, bo Szkoci nie znaleźli sposobu na Radosława Majeckiego. Seria warszawian bez straty gola trwa już 703 minut, czyli blisko 12 godzin.

Nowa rekordowa passa Legii zaczęła się jeszcze w poprzednim sezonie - w rewanżowym meczu III rundy el. Ligi Europy z F91 Dudelange, w którym Arkadiusz Malarz był niepokonany przez 73 minuty.

W nowej edycji rozgrywek UEFA tę świetną passę kontynuuje Radosław Majecki. 20-latek nie skapitulował ani razu w żadnym z sześciu dotychczas rozegranych spotkań kwalifikacji do Ligi Europy: z College Europa FC (0:0, 3:0), KuPS (1:0, 0:0) i Atromitosem Ateny (0:0, 2:0) i dotąd nie dał się pokonać też Rangersom.

Czytaj również -> Od Fergusona do Bereszyńskiego

Młodziutki golkiper Legii jest niepokonany już przez 630 minut - trudno o lepszy początek przygody z europucharami. W końcu to pierwsze występy Majeckiego w rozgrywkach UEFA.

Co ciekawe, także trzecia najdłuższa seria polskiego klubu bez straty gola w europejskich pucharach należy do Legii. W sezonach 1989/1990 i 1990/1991 występujący w Pucharze Zdobywców Pucharów Wojskowi nie stracili gola przez 597 minut.

Czytaj również -> Legia bardzo długo czekała na taką frekwencję

Rekordowa seria polskiego klubu bez straty w rozgrywkach UEFA:

Bez straty gola Mecz Wynik Rozgrywki Faza Sezon
73 minuty F91 Dudelange - Legia 2:2 Liga Europy III runda el. 2018/2019
90 College Europa FC - Legia 0:0 Liga Europy I runda el. 2019/2020
90 Legia - College Europa FC 3:0 Liga Europy I runda el. 2019/2020
90 Legia - KuPS 1:0 Liga Europy II runda el. 2019/2020
90 KuPS - Legia 0:0 Liga Europy II runda el. 2019/2020
90 Legia - Atromitos Ateny 0:0 Liga Europy III runda el. 2019/2020
90 Atromitos Ateny - Legia 0:2 Liga Europy III runda el. 2019/2020
90 Legia - Glasgow Rangers 0:0 Liga Europy IV runda el. 2019/2020