SPL: Sześć bramek na Tannadice

Aż sześć bramek zobaczyli kibice, którzy w liczbie ponad 11 tysięcy zasiedli na trybunach Tannadice Park. W jedynym niedzielnym spotkaniu 33. kolejki Scottish Premier League Dundee United zremisował 3:3 z Glasgow Rangers.

Daniel Rosół

Gospodarze trzykrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem kroczący po 52. w historii mistrzowski tytuł gracze Rangers doprowadzali do wyrównania. Pierwszy na listę strzelców w 37. minucie wpisał się Christian Kalvenes, ale tuż przed przerwą zdołał wyrównać David Weir. Sześć minut po zmianie stron Noel Hunt znalazł sposób na Allana McGregora, ale The Gers ponownie potrzebowali zaledwie siedmiu minut na wyrównanie stanu spotkania, a autorem bramki był Nacho Novo. W 65. minucie własnego bramkarza zaskoczył Carlos Cuellar, ale po zaledwie 120 sekundach błąd hiszpańskiego stopera naprawił Kris Bouyd, ustalając jednocześnie końcowy rezultat.

Całe spotkanie w barwach Dundee United rozegrał Łukasz Załuska.

Dundee United - Glasgow Rabgers 3:3 (1:1)
1:0 - Kalvenes 37?
1:1 - Weir 44?
2:1 - Hunt 51?
2:2 - Nacho Novo 58?
3:2 - Cuellar (sam.) 65?
3:3 - Boyd 67?