Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

PKO Ekstraklasa. Właściciel Arki Gdynia optymistą po zmianach. "Musimy stawiać poprzeczkę zdecydowanie wyżej"

W Arce Gdynia doszło do zmian. Dotychczasowego prezesa Wojciecha Pertkiewicza zastąpił Grzegorz Stańczuk. Właściciel klubu - Dominik Midak stwierdził wprost, że ambicje klubu są dużo wyższe niż wskazuje na to tabela.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Dominik Midak, właściciel Arki Gdynia Newspix / Piotr Matusewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Dominik Midak, właściciel Arki Gdynia
Przez ostatnie lata prezesem Arki Gdynia był Wojciech Pertkiewicz, z którym umowa została zakończona za porozumieniem stron. - Chciałbym podziękować panu Wojciechowi Pertkiewiczowi za całą pracę, którą włożył w ten klub. Wprowadził go do Ekstraklasy, zdobył Puchar Polski i zagraliśmy w europejskich pucharach, za co mu dziękujemy. Musimy poczynić kroki naprzód. Nasze ambicje są zdecydowanie większe niż to, co teraz osiągamy. Przychodząc do klubu powiedziałem, że Arka to nie może być klub walczący co sezon o utrzymanie. Cele te nie zostały zrealizowane i musimy wprowadzić zmiany od strony sportowej i organizacyjnej - wytłumaczył Dominik Midak, właściciel gdyńskiego klubu.

Marko Vejinović w Arce Gdynia. Zobacz więcej!

W ocenie właściciela, klub nie był zarządzany na miarę jego potencjału. - Przed sezonem wyznaczyliśmy sobie cele. To klub z o wiele większymi ambicjami niż prezentowaliśmy do tej pory. Musimy stawiać poprzeczkę zdecydowanie wyżej. Przed sezonem były zaplanowane mocniejsze ruchy transferowe, które nie zostały zrealizowane przez poprzedni zarząd i musieliśmy podjąć takie działania, by uratować stronę sportową bo byt w PKO Ekstraklasie i stabilność funkcjonowania klubu to dla nas podstawa - podkreślił Midak.

Do klubu dołączył już Marko Vejinović. - Chcemy budować silną i stabilną Arkę. Zamieniamy słowa w czyny. Pierwszym jest zakontraktowanie na trzy lata nowego zawodnika - stwierdził właściciel Arki, który dodał też, że budżet klubu jest wyższy niż w ubiegłym sezonie.

ZOBACZ WIDEO Czy Błaszczykowski zasługuje na powołanie? "Gdyby Brzęczek nie był selekcjonerem, to Kuba nie grałby w reprezentacji"

Jacek Zieliński: Wszystkie ręce na pokład. Zobacz więcej!

Optymistą pozostaje też nowy prezes. - Mamy jedną z lepszych frekwencji w lidze i żyjemy klubem. Mamy dwie drużyny - jedną na boisku, drugą administracyjną. Strona sportowa została uruchomiona, będą wzmocnienia i klub z trenerem będzie się rozwijał o każde 3 punkty. Jestem od tego by usprawnić całą machinę, by pieniądze przypływały do klubu i by można było inwestować w zawodników i w administrację - stwierdził Grzegorz Stańczuk.

Po 6. kolejkach PKO Ekstraklasy Arka Gdynia zajmuje w tabeli ostatnie, 16. miejsce. Gdynianie zdobyli 2 punkty, po drodze strzelając 2 gole i tracąc 11.

Czy Arka Gdynia potrzebowała zmiany na stanowisku prezesa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×