Puchar Chorwacji. Łukasz Zwoliński z hat-trickiem! HNK Gorica wygrał 10:0

Bez żadnego problemu do kolejnej rundy Pucharu Chorwacji awansował zespół HNK Gorica. Zespół Łukasza Zwolińskiego i Michała Masłowskiego pokonał 3-ligowy Zagorec 10:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Łukasz Zwoliński Newspix / PIOTR KUCZA / Na zdjęciu: Łukasz Zwoliński
We wstępnej rundzie Pucharu Chorwacji strzelecki trening urządzili sobie piłkarze HNK Gorica. Trzy bramki zdobył polski napastnik Łukasz Zwoliński, który ustrzelił hat-tricka w 16. minut drugiej połowy.

Były zawodnik Pogoni Szczecin trafiał do siatki w 49., 53. i 65. minucie. Trzy bramki zdobył także inny atakujący zespołu z Goricy - Holender Justin Mathieu.

Dla Zwolińskiego to pierwsze trafienia w tym sezonie. Sezon ligowy w Chorwacji zaczął się w połowie lipca. Polak opuścił dwa pierwsze mecze, w kolejnym wszedł z ławki rezerwowych, a później zanotował trzy występy w podstawowej jedenastce.

26-latek rozgrywa swój drugi sezon w Goricy. W poprzednim zagrał w 33 ligowych spotkaniach, w których zdobył 14 goli. Dało mu to czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

W zespole z Goricy regularnie gra też drugi Polak - Michał Masłowski.

HNK Gorica - Zagorec 10:0 (3:0)
1:0 - Babec 21'
2:0 - N'Diaye 28'
3:0 - N'Diaye 36'
4:0 - Zwoliński 49'
5:0 - Zwoliński 53'
6:0 - Mathieu 58'
7:0 - Mathieu 60'