Liga Europy: Karol Świderski strzelił gola. PAOK Saloniki odpadł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PAOK Saloniki / Na zdjęciu: Karol Świderski
Materiały prasowe / PAOK Saloniki / Na zdjęciu: Karol Świderski

Karol Świderski strzelił gola w wygranym 3:2 meczu PAOK-u Saloniki ze Slovanem Bratysława. Grecka drużyna Polaka odpadła z Ligi Europy tak samo jak Riga FC, której zawodnikiem jest Kamil Biliński.

PAOK Saloniki stracił gola na 0:1 w czasie doliczonym do pierwszego meczu w Bratysławie. Chwila nieuwagi w ostatnich minutach była kosztowna i skomplikowała zadanie drużynie z Grecji. Slovan Bratysława nie przyleciał do Salonik w roli faworyta, ale straszył aż 15 golami strzelonymi w poprzednich pięciu meczach na wyjeździe.

W 38. minucie rewanżu Slovan diametralnie powiększył zaliczkę. Diametralnie, ponieważ po efektownym strzale z dystansu Jurija Medvedeva na 1:0 PAOK potrzebował już nie jednego, a trzech goli, żeby myśleć o wyeliminowaniu przeciwnika ze Słowacji. Trudno było dziwić się szalonej radości zawodników Slovana.

PAOK musiał przystąpić do frontalnej ofensywy w drugiej połowie. Trener Abel Ferreira zdecydował się na wprowadzenie z ławki rezerwowych Karola Świderskiego za Dimitrisa Pelkasa. W pięciu minutach po przerwie mistrz Grecji strzelił za jednym zamachem dwa gole. Pierwszego zdobył Dimitrios Limnios, który zachował się sprytnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Drugiego Karol Świderski, dla którego było to pierwsze trafienie w tej edycji europejskich pucharów. Polak schował się między kilkoma obrońcami, dostawił prawą stopę do wstrzelenia Rodrigo i z pierwszej piłki trafił do bramki.

Jak się okazało kilkadziesiąt minut później Świderski już nie powiększy dorobku w tej edycji Ligi Europy. Wynik rewanżu na 2:2 zmienił Vernon De Marco, były zawodnik Lecha Poznań. Gol Dimitrisa Giannoulisa na 3:2 dla PAOK-u w 87. minucie był już tylko na otarcie łez i zyskanie punktów w rankingu klubowym UEFA. Przy wyniku 3:3 w dwumeczu awansował Slovan dzięki bramkom wyjazdowym.

Nie ma już w Lidze Europy również Riga FC. Łotewska drużyna Kamila Bilińskiego przystąpiła do rewanżu u siebie po porażce 1:3 na terenie FC Kopenhaga. Były napastnik Wisły Płock był ponownie poza kadrą meczową. Pogromca Piasta Gliwice zwyciężył w rewanżu 1:0, a to było odrobinę za mało do awansu. Mecz w Rydze sędziował Paweł Gil.