MLS: Przemysław Frankowski i Kacper Przybyłko z kolejnymi golami

Polacy nadal świetnie sobie radzą w amerykańskiej MLS. Przemysław Frankowski uratował remis dla Chicago Fire, a Kacper Przybyłko przyczynił się do zwycięstwa Philadelphii Union.

Robert Czykiel
Kacper Przybyłko Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Kacper Przybyłko
Jedną z gwiazd tego sezonu w MLS jest Kacper Przybyłko, który strzela gola za golem i nie zamierza przestać. W sobotę polski napastnik zdobył trzynastą bramkę w amerykańskiej ekstraklasie.

MLS. Kacper Przybyłko błysnął formą. Dwunasty gol polskiego napastnika >>

To był bardzo ważny gol Polaka. Philadelphia Union po pierwszej połowie przegrywała z Atlantą United 0:1. Dopiero po przerwie gospodarze wyrównali, a Przybyłko strzelił na 2:1. Jego drużyna ostatecznie zwyciężyła 3:1 i na razie prowadzi w tabeli Konferencji Wschodniej.

W lidze słabiej radzi sobie Chicago Fire, które ma coraz mniejsze szanse na awans do fazy play-off. "Strażacy" w sobotę długo przegrywali z Columbus Crew. W czwartej doliczonej minucie bohaterem został Przemysław Frankowski. Dla Polaka był to drugi gol w tym sezonie.

Wayne Rooney otrzymał czerwoną kartkę. Chamskie zachowanie Anglika >>

Chicago Fire w następnym meczu zmierzy się z FC Dallas. Z kolei Philadelphia Union zagra z Los Angeles FC.