Wayne Rooney otrzymał czerwoną kartkę. Chamskie zachowanie Anglika

Wayne Rooney z premedytacją uderzył rywala w twarz. Zapomniał jednak, że w MLS jest system VAR. Po analizie sędzia bez zawahania wyrzucił go z boiska.

Robert Czykiel
Wayne Rooney i Cristian Casseres YouTube / Major League Soccer / Na zdjęciu: Wayne Rooney i Cristian Casseres
D.C. United przegrał z New York Red Bulls 1:2, do czego przyczynił się Wayne Rooney. Angielski napastnik już w 24. minucie został wyrzucony z boiska. W pełni zasłużenie, bo zachował się skandaliczne.

MLS: brutalny faul Wayne'a Rooney'a. Sędzia wyrzucił go z boiska (wideo) >>

Drużyna z Nowego Jorku wykonywała rzut rożny, który jednak nie okazał się zbyt groźny. Sędzia jednak przerwał grę, gdy dostrzegł, że Cristian Casseres Jr trzyma się za twarz i zwija z bólu.

Szybko zapadła decyzja, by sprawdzić to za pomocą systemu VAR. Tam arbiter dostrzegł, że Rooney celowo uderzył w twarz przeciwnika.

Transfery. Oficjalnie: Wayne Rooney zagra w Derby County! >>

To już druga czerwona kartka angielskiego gwiazdora w tym sezonie. To jednak jego ostatnie chwile w MLS. Już jest pewne, że w styczniu przeniesie się do Derby County.

Czy Rooney słusznie zobaczył czerwoną kartkę?