Serie A. Cristiano Ronaldo "ochrzcił" piłkarza Napoli. "To było bardzo miłe"

Hirving Lozano zadebiutował w Napoli w meczu z Juventusem (3:4). To spotkanie zapamięta na długo nie tylko za sprawą strzelonej bramki, ale i zachowania Cristiano Ronaldo.

Dawid Borek
Dawid Borek
Hirving Lozano Getty Images / Marco Canoniero/LightRocket / Na zdjęciu: Hirving Lozano
W drugiej połowie sierpnia Hirving Lozano przeniósł się do SSC Napoli z PSV Eindhoven za 38 mln euro. Kilka dni po transferze zadebiutował w barwach włoskiego klubu, na dzień dobry strzelając bramkę Juventusowi Turyn. I choć jego zespół przegrał 3:4, reprezentant Meksyku był w dobrym humorze.

Wszystko za sprawą zachowania Cristiano Ronaldo. - Po ostatnim golu podszedł do mnie i mi pogratulował. Powitał mnie we Włoszech. To było coś bardzo miłego, bo Ronaldo to spektakularny gracz, nie z tego świata. To było świetne uczucie - zdradza Meksykanin, cytowany przez goal.com.

Napoli przegrało hit Serie A z Juventusem, choć wcześniej potrafiło doprowadzić do remisu ze stanu 0:3. Triumf Starej Damie zapewnił... Kalidou Koulibaly, który strzelił bramkę samobójczą.

- Mecz bardzo mi się podobał. Graliśmy bardzo dobrze, a na boisku biegali świetni piłkarze, nie tylko Cristiano Ronaldo - mówi zachwycony Lozano. - Bardzo mi miło, że trener pozwolił mi zagrać w meczu na spektakularnym stadionie w Turynie - dodaje.

Po reprezentacyjnej przerwie Napoli wróci do gry 14 września, gdy w meczu Serie A podejmie Sampdorię Genua. Trzy dni później zespół Carlo Ancelottiego zmierzy się u siebie z Liverpoolem w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Serie A: Juventus - Napoli. Arkadiusz Milik pociesza Kalidou Koulibaly'ego. "Zawsze jesteś naszym mistrzem"
Transfery. Fernando Llorente oficjalnie konkurentem Milika. Napoli z nowym napastnikiem

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Lozano w tym sezonie Serie A strzeli co najmniej 15 bramek?