KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Manifestacja kibiców Ruchu w sprawie stadionu. Prezydent: Płaćcie podatki w Chorzowie

Miasto nie dotrzymało kolejnego terminu, w związku z tym w czwartek pod Urzędem Miasta odbyła się kolejna manifestacja kibiców Ruchu Chorzów, domagających się budowy nowego stadionu. Do fanów wyszedł prezydent.

 Redakcja
Redakcja
stadion Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów
Po siedmiu latach kibice Ruchu Chorzów po raz kolejny wyszli na ulice i zaprotestowali. Fani Niebieskich pod Urzędem Miasta domagali się pilnego rozpoczęcia budowy nowego stadionu. Bez takiego obiektu odbudowa 14-krotnych mistrzów Polski nie ma większego sensu.

Do końca sierpnia prezydent miasta Andrzej Kotala zobowiązał się do ogłoszenia przetargu na wyłonienie głównego wykonawcy. Termin nie został jednak dotrzymany, nie pierwszy zresztą raz, co przypomniał zarządzającemu miastem przedstawiciel kibiców Szymon Michałek.

Czytaj także: III liga: efektowna wygrana Ruchu Chorzów. Przełamanie po niemal pięciu miesiącach

Kotala już od kilku tygodni w różnych rozmowach sugerował, że powstanie nowego stadionu przy Cichej, w związku ze zmianami w ordynacji podatkowej, stanęło pod dużym znakiem zapytania. Dochody Chorzowa mają spaść o ponad 20 milionów złotych, co ma sprawić, iż na budowę nowego obiektu zabraknie pieniędzy. Zdenerwowany prezydent w pewnym momencie zaproponował kibicom z ościennych miast, aby... zaczęli płacić podatki w Chorzowie. Pomimo próśb Andrzej Kotala nie zobowiązał się na publiczne podpisanie deklaracji, gdzie podane byłyby terminy wywiązania się z obietnic wyborczych z 2010 i 2014 roku.

Rozpoczęcie budowy nowego obiektu przy Cichej 6 w Chorzowie przedłuża się niemiłosiernie. Każdy krok zmierzający do celu, jakim jest początek prac, jest wydłużany. Kotala stwierdził, że w najbliższych dniach wiele powinno się w sprawie wyjaśnić. Wygwizdany przez ponad 2 tysiące uczestników demonstracji prezydent stwierdził, że wiele zależy od radnych miasta, którzy muszą zgodzić się na finansowanie obiektu.

Szymon Michałek podsumowując niezbyt przekonujące argumenty prezydenta stwierdził, że w przypadku braku konkretnych ruchów miasta, rozpocznie się zbieranie podpisów mające na celu odwołanie Andrzeja Kotali z funkcji.

Czytaj także: Policja chce przełożenia meczu Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów. Wszystko przez Marsz Równości w Katowicach

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". "To przykre w jakim miejscu znajduje się polska piłka. Cieszymy się z coraz mniejszych rzeczy"
W 2020 roku rozpocznie się budowa stadionu Ruchu Chorzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • VikingEpica Zgłoś komentarz
  Zmiana w ordynacji podatkowej zrujnuje polskie miasta. Inwestycji będzie mniej, ale czego spodziewać się po tym rządzie. Oni mają gdzieś rozwój miast. Jedyne miasto w którym rządzi PiS,
  Czytaj całość
  Katowice, wygląda jak ruina, jakby komuna dopiero tam się skończyła.
  • Fives75 Zgłoś komentarz
   Parchy które doprowadziły do zniszczenia klubu teraz żądają wybudowania NOWEGO stadionu. A potem będzie tak. Wniesiecie race?? NIE. Bummm, Bumm, Bumm Je...PZPN...PZPN...PZPN. Zresztą
   Czytaj całość
   faktycznie. Za gwizdanie w czasie hymnu Polski na finale pucharu Polski RCh....j rzów powinien zniknąć z mapy piłki. W ogóle i na zawsze. Może 6 bundesliga.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×