III liga: efektowna wygrana Ruchu Chorzów. Przełamanie po niemal pięciu miesiącach

W zaległym meczu III ligi Ruch Chorzów w Bielsku-Białej pokonał Rekord 3:0. Było to dopiero drugie zwycięstwo ligowe Niebieskich w 2019 roku.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Piłkarze Ruchu Chorzów w końcu wygrali. W meczu wyjazdowym Niebiescy ograli w zaległym spotkaniu 2. kolejki III ligi grupy III niepokonany do tej pory Rekord Bielsko-Biała aż 3:0. Było to zarazem pierwsze ligowe zwycięstwo Ruchu w 2019 roku, a pierwsze poza Chorzowem od 18 maja 2018 roku.

Zespół Niebieskich w Bielsku-Białej dopingowała ok. tysięczna grupa sympatyków. Fani bojkotują jedynie domowe mecze Ruchu. Ostatnio w odpowiedzi na protest, działacze 14-krotnych mistrzów Polski, zamiast próbować porozumieć się z fanami, postanowili wycofać się z organizacji imprez masowych. Najbliższe potyczki przy Cichej obejrzy maksymalnie 999 kibiców.

W spotkaniu na stadionie miejskim, gdzie swoje mecze rozgrywa Podbeskidzie, początkowo więcej z gry mieli gospodarze. Ruch z każdą minutą rozkręcał się i w przeciągu dwóch minut zdobył dwa gole. Strzelił je krytykowany od początku sezonu napastnik Mariusz Idzik. Chwilę przed przerwą trzecią bramkę dołożył Mateusz Winciersz. Po zmianie stron Niebiescy kontrolowali przebieg gry.

Dzięki trzem punktom Ruch w końcu może pochwalić się w tabeli dodatnią liczbą punktów. W czterech potyczkach chorzowianie zgromadzili 2 "oczka" i awansowali na przedostatnią pozycję w III lidze. Niebiescy mają do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z drugą drużyną Zagłębia Lubin. Natomiast w sobotę czeka ich wyjazd do Zabrza na potyczkę z rezerwami Górnika. Mecz rozegrany zostanie na głównej płycie stadionu przy ulicy Roosevelta.

Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 0:3 (0:3)
0:1 - Idzik 32'
0:2 - Idzik 33'
0:3 - Winciersz 45'

Rekord Bielsko-Biała: Kucharski - Żołna, Rucki (46' Madzia), Kareta, Caputa -Kozina (46' Gaudyn), Czaicki (57' Czernek), Wyroba, Szymański, Nowotnik (61' Sobik) - Wróbel.

Ruch Chorzów: Lech - Lechowicz, Kasolik, Kulejewski, Kowalski - Mokrzycki (81' Nowak), Foszmańczyk - Paszek (67' Rudek), Podgórski (75' Duchowski), Winciersz -Idzik (87' Tsuleiskiri).

Żółte kartki: Kozina, Szymański (Rekord) oraz Mokrzycki, Podgórski (Ruch).