Eliminacje Euro 2020. Słowenia - Polska. Nieuznany gol Kamila Grosickiego. "Katastrofa" (wideo)

W 67. minucie reprezentacja Polski strzeliła gola na 1:2. Sędzia jednak go nie uznał, bo dopatrzył się faulu Roberta Lewandowskiego.
Robert Czykiel
Kamil Grosicki (z prawej) i Roman Bejzak (z lewej) PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Kamil Grosicki (z prawej) i Roman Bejzak (z lewej)

W eliminacjach Euro 2020 przyszedł zimny prysznic dla reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni po bardzo słabym spotkaniu przegrali na wyjeździe ze Słowenią 0:2. Podopieczni Jerzego Brzęczka mieli problemy, by poważnie zagrozić bramce rywali.

Eliminacje Euro 2020. Słowenia - Polska. Marek Wawrzynowski: Są piłkarze, nie ma drużyny (felieton) >>

Była jednak szansa, by odwrócić losy meczu. W 67. minucie Robert Lewandowski zgrał piłkę do Kamila Grosickiego. Polski pomocnik uderzył z pierwszej piłki i pokonał Jana Oblaka. Sędzia jednak nie uznał gola.

Siergiej Karasiow z Rosji uznał, że w tej sytuacji Lewandowski faulował przeciwnika. Kontrowersyjna sytuacja wywołała duże oburzenie w naszym kraju.

- Katastrofa. Nie wiem czego dopatrzył się arbiter. To jakieś urojenia! Robert ustawiony był dobrze, nie był zastawiony. Słoweniec nie miał szansy jej dotknąć! - komentował w studiu TVP trener Robert Podoliński.

Eliminacje Euro 2020. Słowenia - Polska. Słaby Krzysztof Piątek i nieuznany gol. Gorąco na Twitterze >>

W poniedziałek reprezentacja Polski rozegra szósty mecz w eliminacjach. Na PGE Narodowym zagramy z Austrią.

Czy sędzia niesłusznie nie uznał gola Grosickiego?