Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria. Będą zmiany - przypuszczalny skład

W obronie Kamil Glik, z przodu osamotniony Robert Lewandowski, a w pomocy Krystian Bielik - tak może wyglądać skład reprezentacji Polski na mecz z Austrią w eliminacjach Euro 2020. Początek o godzinie 20.45.

Mateusz Skwierawski
Robert Lewandowski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Kluczową informacją przed poniedziałkowym spotkaniem kadry z Austrią jest ta o stanie zdrowia Kamila Glika. Obrońca głównie przez problemy z mięśniem czworogłowym nie wystąpił w ostatnim meczu ze Słowenią, a zastępujący go Michał Pazdan wypadł słabo przyczyniając się do porażki 0:2.

Co ważne, Glik wrócił do treningów z drużyną. Piłkarz AS Monaco od początku zgrupowania, czyli zeszłego poniedziałku, do czwartku miał tylko indywidualne zajęcia w hotelu, ale w sobotę i niedzielę ćwiczył z resztą zawodników. - Wszystko wskazuje na to, że Kamil będzie gotowy do gry. Jest dobrze, oby nic się nie zmieniło - skomentował trener Jerzy Brzęczek.

Jeżeli Glikowi nic nie będzie dolegać, zastąpi Pazdana w środku obrony. Wydaje się, że w defensywnie będzie to jedyna zmiana selekcjonera. Łukasz Fabiański, mimo błędu w Lublanie, na pewno nie straci miejsca w składzie, ponieważ trener wybrał bramkarza numer 1 do końca eliminacji.

Co prawda reprezentacji brakuje lewonożnego zawodnika na lewym boku obrony, ale akurat tam nieźle radzi sobie Bartosz Bereszyński. Poza tym, jak zasugerował Brzęczek, w meczach o punkty nie przetestował dotąd Macieja Rybusa, który miał problemy z kontuzjami. Rybus wystąpił w drużynie nowego trenera tylko w spotkaniu z Macedonią Północną (20 minut).

W spotkaniu ze Słowenią z dobrej strony pokazał się Krystian Bielik. Zagrał dwadzieścia minut i był aktywniejszy niż Mateusz Klich w kilku poprzednich meczach kadry. Selekcjoner dużo obiecuje sobie po Bieliku i niewykluczone, że debiutant w reprezentacji dostanie szansę od pierwszej minuty z Austrią. Podobnie jak Dawid Kownacki, którego Brzęczek widzi na skrzydle od początku eliminacji, z tym że piłkarz Fortuny Dusseldorf nie mógł wcześniej grać przez częste urazy.

Eliminacje Euro 2020. Jan Bednarek - twardziel, który nie pęka

Brzęczek starał się znaleźć na boisku miejsce dla dwóch napastników, Krzysztofa Piątka i Roberta Lewandowskiego, na tym ustawieniu w Słowenii cierpiał jednak kapitan naszej kadry. Nie miał żadnej sytuacji strzeleckiej, a jeszcze musiał cofać się do środka boiska, pomagać w obronie i rozgrywać. Piątek meczem w Lublanie potwierdził, że na razie daleko mu do formy z poprzedniego sezonu, dlatego z Austrią usiądzie najpewniej na ławce.

Mecz Polska - Austria w poniedziałek, 9 września, o godzinie 20.45. Transmisja: TVP 1.

Przewidywany skład:

Fabiański - Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński - Grosicki, Krychowiak, Bielik, Kownacki - Zieliński - Lewandowski.

Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria. Franco Foda: Przyjechaliśmy wygrać z Polską