La Liga. "Sport". Duże osłabienie Barcelony. Leo Messi nie zagra z Valencią

Leo Messi przegrał walkę z czasem. Jak informują katalońskie media, kapitan Barcelony nie zdążył wyleczyć kontuzji łydki. Jego występ w meczu 4. kolejki La Liga z Valencią jest wykluczony.

Jakub Artych
Lionel Messi Getty Images / David Blunsden/Action Plus / Na zdjęciu: Lionel Messi
Podopieczni Ernesto Valverde bez Lionela Messiego radzą sobie nie najlepiej. W trzech meczach nowego sezonu La Liga, mistrzowie Hiszpanii zdobyli zaledwie cztery punkty (porażka z Athletic Bilbao 0:1, zwycięstwo z Realem Betis 5:2 oraz remis z Osasuną 2:2).

Przerwa na mecze reprezentacji była zbawieniem dla Barcelony, która liczyła, że od połowy września Messi wróci do gry. Argentyńczyk we wtorek nie trenował jednak z drużyną i jego występ w meczu z Valencią stał pod dużym znakiem zapytania (szczegóły TUTAJ -->). Według najnowszych informacji dziennika "Sport", podjęto już decyzję odnośnie gry Messiego.

"Piłkarz i sztab medyczny są zgodni, żeby zachować ostrożność i nie wymuszać przedwczesnego powrotu na boisko" - podkreśla katalońskie źródło. Messi skupia się już na powrocie na pojedynek z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów (17.09). Jest jednak mało prawdopodobne, że rozpocznie mecz od pierwszej minuty.

Messi doznał kontuzji łydki jeszcze w trakcie okresu przygotowawczego Barcelony do nowego sezonu (5 sierpnia). Początkowo miał być gotowy na drugą kolejkę La Ligi, jednak rehabilitacja przebiegała w wolnym tempie.

Początek meczu Barcelony z Valencią w sobotę o godz. 21:00.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona w sezonie 2019/20 sięgnie po potrójną koronę?