Liga Europy. "Babol" bramkarza polskiego pochodzenia (wideo)

Piłkarz Bent, Thomas Kaminski, źle będzie wspominał spotkanie w Lidze Europy. Sam nie mógł uwierzyć w to, co zrobił w końcówce meczu.

Krzysztof Gieszczyk
Thomas Kaminski Getty Images / Vincent Van Doornick/Isosport/MB Media / Na zdjęciu: Thomas Kaminski
Po czwartkowych meczach Ligi Europy (wszystkie wyniki znajdziesz TUTAJ >>) najwięcej mówiło się o wpadce Lorisa Kariusa (zobacz TUTAJ >>). Nie tylko były bramkarz Liverpoolu zaliczył słaby wieczór na murawie.

"Babol" przydarzył się też zawodnikowi Gent, Thomasowi Kaminskiemu. Akcja miała miejsce podczas meczu LE między KAA Gent i Saint Etienne. Gospodarze prowadzili 3:1, kiedy w 84. min do bramkarza podawał obrońca Igor Płastun. Golkiper nie przyjął czysto piłki, która uciekła mu w stronę linii bramkowej.

Kaminski zaczął ją gonić i miał jeszcze szansę wybić futbolówkę, jednak źle wymierzył odległość. Kopnięcie trafiło w pustkę, a piłka wturlała się do bramki. Na szczęście dla gospodarzy stracony gol nie zmienił wyniku i zawodnicy Gent wygrali mecz.

- To nie była nonszalancja, tylko niefortunny przypadek. Takie rzeczy zdarzają się, gdy zagrywasz do bramkarza - powiedział po spotkaniu Vadis Odjidja-Ofoe, zawodnik Gent i były zawodnik Legii.

Thomas Kaminski ma 27 lat. Urodził się w Belgii. Polsko brzmiące nazwisko zawdzięcza ojcu - Jackowi Kamińskiemu, byłemu reprezentantowi kadry Biało-Czerwonych w siatkówce.