Bundesliga: Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało rzutem na taśmę. Harit dał zwycięstwo

W spotkaniu otwierającym 5. kolejkę Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało u siebie 1.FSV Mainz 2:1. W końcówce gola na wagę zwycięstwa dla gospodarzy strzelił Amine Harit.

Łukasz Witczyk
Aaron (z lewej) i Daniel Caligiuri (z prawej) PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Aaron (z lewej) i Daniel Caligiuri (z prawej)
Schalke 04 Gelsenkirchen było faworytem spotkania, ale triumf nad 1.FSV Mainz nie przyszedł łatwo gospodarzom. Zespół z Moguncji fatalnie zaczął sezon, ale przed tygodniem odniósł pierwsze zwycięstwo i liczył, że w Gelsenkirchen po raz kolejny pokona rywali. Goście byli blisko zdobycia punktu, ale w końcówce nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu.

W 36. minucie Schalke objęło prowadzenie. Amine Harit w polu karnym dograł w tempo do Suata Serdara, a ten urwał się spod opieki obrońcy i pokonał bramkarza. Gospodarze starali się zadać kolejny cios, ale brakowało im skuteczności. Za to przyjezdni w 74. minucie doprowadzili do wyrównania.

Goście bramkę na 1:1 zdobyli po tym, jak Jean-Paul Boetius dograł do Karima Onisiwo, a ten w polu karnym obrócił się z piłką i popisał się kapitalnym strzałem. Schalke w 89. minucie przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę. Harit ruszył z akcją i strzałem z dystansu dał radość kibicom gospodarzy.

Schalke 04 Gelsenkirchen - 1.FSV Mainz 05 2:1 (1:0)
1:0 - Suat Serdar 36'
1:1 - Karim Onisiwo 74'
2:1 - Amine Harit 89'

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Raków Częstochowa. Dwie minuty, które wstrząsnęły beniaminkiem!

Czy Schalke 04 Gelsenkirchen awansuje do europejskich pucharów?