La Liga. Sevilla - Real. Główka Benzemy na wagę wygranej Królewskich. Zespół z Madrytu wiceliderem

Ważne zwycięstwo Realu Madryt. Królewscy pokonali w meczu wyjazdowym Sevillę 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 64. minucie Karim Benzema. Real został wiceliderem La Liga.

Michał Piegza
piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / RAUL CARO CADENAS / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Stawką meczu kończącego 5. kolejkę w La Liga była pozycja lidera. Wygrana dawała 1. miejsce Sevilli, z kolei Real potrzebował zwycięstwa dwoma golami. W pierwszych minutach piłkarze żwawo poruszali się po boisku, jednak brakowało spięć podbramkowych  i przede wszystkim uderzeń.

Dość powiedzieć, że na pierwszą naprawdę groźną okazję kibice musieli czekać aż do 35. minuty. Wówczas z trudnej pozycji uderzał Eden Hazard, Tomas Vaclik odbił piłkę. Trzy minuty później sam na sam z Czechem znalazł się Dani Carvajal, golkiper popisał się kapitalną interwencją.

Po zmianie stron piłkarze wciąż nie rozpieszczali ilością uderzeń lub też spięć podbramkowych. W końcu cios zadał Real, który wcześniej oddał inicjatywę gospodarzom. W 64. minucie Gareth Bale podał do Carvajala, a ten dośrodkował. Do piłki doszedł Karim Benzema. Francuz kontrującym strzałem głową pokonał Vaclika.

Sevilla do remisu mogła doprowadzić siedem minut później. Głową uderzał Luuk de Jong, Holender trafił jednak w Raphaela Varane'a i to uratowało Królewskich. Piłka tuż obok słupka wyszła na rzut rożny.

W końcówce gospodarze niemal wszystkie siły rzucili do ataku, nie przyniosło to jednak spodziewanych efektów. Wprawdzie w 87. minucie do siatki trafił Javier Hernandez, ale gola zdobył ze spalonego i ku rozpaczy miejscowych fanów arbiter trafienia nie uznał.

Sevilla FC - Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 - Benzema 64'

Sevilla FC: Tomas Vaclik - Jesus Navas, Diego Carlos, Daniel Carrico (81' Nolito), Sergio Reguilon - Ever Banega, Fernando Reges, Joan Jordan (70' Javier Hernandez) - Lucas Ocampos, Luuk de Jong, Franco Vazquez (82' Oliver Torres).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Ferland Mendy - Casemiro, Toni Kroos - Gareth Bale, James Rodriguez (76' Fede Valverde), Eden Hazard (90' Lucas Vazquez) - Karim Benzema.

Żółte kartki: Banega, Jordan (Sevilla) oraz Carvajal, Ramos (Real).

4:2 - Angel 84'

Espanyol Barcelona - Real Sociedad 1:3 (0:2)

1:1 - Oscar 35'

Athletic Bilbao - Deportivo Alaves 2:0 (1:0) 1:0 - Raul (k.) 38' 2:0 - Muniain 72'

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Real Madryt zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii?