La Liga: Granada - FC Barcelona. Koszmarny mecz mistrza Hiszpanii. Zasłużona porażka z beniaminkiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PEPE TORRES / Na zdjęciu: Yangel Herrera (z prawej) oraz Junior Firpo (z lewej)

FC Barcelona zawiodła na całej linii i przegrała 0:2 z Granadą. Mistrzowi Hiszpanii nie pomógł nawet Leo Messi, który rozegrał pierwszy mecz w tym sezonie La Liga.

68 minuta - dopiero wtedy FC Barcelona oddała pierwszy celny strzał. Kiedy na boisku przebywali Luis Suarez, Antoine Griezmann a nawet wracający po przedłużającym się urazie Lionel Messi, statystykę mistrza Hiszpanii ratował 16-letni Ansu Fati. Nastoletni skrzydłowy był aktywny na skrzydle, rozgrywał piłkę i przyspieszał akcje razem z Messim, ale to było za mało. Nawet na skromnego beniaminka La Liga.

Granada od 66. minuty zasłużenie wygrywała 2:0. Prowadzenie gospodarzom już w drugiej minucie dał Ramon Azeez, który uderzył w polu karnym z ostrego kąta. Piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od interweniującego Gerarda Pique. Nigeryjskiemu pomocnikowi asystował Roberto Soldado. Doświadczony napastnik odebrał piłkę Juniorowi Firpo na połowie Barcelony.

Blaugrana nie radzi sobie z beniaminkami. Trzy tygodnie temu równie szybko straciła bramkę z Osasuną Pampeluna, ale wtedy potrafiła nawiązać walkę i chociaż zremisować. W sobotę z każdą kolejną minutą ekipa Ernesto Valverde pogrążała się coraz bardziej.

-> Wyciekł projekt nowych koszulek Barcelony. Będzie nowy wzór

Griezmann był niewidoczny. Francuz zmieniał pozycje, ale z żadnej z nich nie potrafił zagrozić. Podobnie jak Suarez, którego było stać co najwyżej na strzał prosto w rywali.

Decydujący cios gospodarze zadali rywalom po upływie godziny gry. Valverde zdążył dokonać zmian w przerwie - weszli Messi i Arturo Vidal. Obaj mieli odmienić losy spotkania. Tymczasem chilijski pomocnik sprokurował rzut karny.

Po dośrodkowaniu Alvaro Vadillo z rzutu wolnego zagotowało się w polu karnym Barcelony. Dwóch jego kolegów próbowało celnie uderzyć, a Vidal zagrał piłkę ręką. "Jedenastkę" wykorzystał Vadillo i ustalił wynik rywalizacji.

- Nie udaje nam się robić prawidłowo rzeczy, które bez problemu wychodzą nam u siebie. Chcemy to zmienić. Takich spotkań nie można przegrywać, ponieważ podczas nich ważą się losy rozgrywek - zapowiadał przed pierwszym gwizdkiem trener Barcelony. Na razie wciąż nie wywiązał się ze swoich słów.

Dlatego nad głową Valverde zbierają się ciemne chmury. Barcelona pod jego wodzą nie gra ani efektownie ani efektywnie. W tym sezonie już trzeci raz straciła punkty i po pięciu kolejkach ma ich siedem. O trzy mniej od Granady, która po sobotnich meczach została liderem La Liga.

Granada CF - FC Barcelona 2:0 (1:0)

1:0 - Ramon Azeez 2' 2:0 - Alvaro Vadillo (rzut karny) 66' Granada:

Rui Silva - Victor Diaz, Domingos Duarte, German Sanchez, Carlos Neva - Angel Montoro, Ramon Azeez, Yangel Herrera (83' Maxime Gonalons) - Antonio Puertas, Roberto Soldado (57' Carlos Fernandez), Darwin Machis (62' Alvaro Vadillo).

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Junior Firpo (46' Ansu Fati)- Sergi Roberto, Frenkie de Jong, Ivan Rakitić (62' Arturo Vidal) - Carles Perez (46' Leo Messi), Luis Suarez, Antoine Griezmann.

Żółte kartki: Soldado, Herrera i Fernandez (Granada) oraz Suarez i Pique. Sędziował: