Bundesliga. Przeciętne noty Roberta Lewandowskiego po zwycięstwie Bayernu nad Paderborn

Bayern Monachium pokonał ostatni w tabeli Bundesligi SC Paderborn (3:2). Robert Lewandowski był strzelcem jednej z bramek, ale mimo to otrzymał przeciętne oceny.

Dominika Pawlik
Robert Lewandowski PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Bayern Monachium był zdecydowanym faworytem w starciu z FC Paderborn. Już w 15. minucie bramkę strzelił Serge Gnabry, a w drugiej połowie prowadzenie podwyższył Philippe Coutinho. Robert Lewandowsk zdobył trzeciego gola dla klubu z Bawarii, w 79. minucie po asyście Niklasa Suele.

Ostatecznie starcie zakończyło się wygraną mistrzów Niemiec 3:2, SC Paderborn 07 strzelał na 1:2 i 2:3, ale ostatecznie do remisu już nie doprowadził.

-> Bundesliga. SC Paderborn - Bayern Monachium: zwycięstwo mistrzów, Robert Lewandowski z historycznym golem!
-> Serie A. Marco Giampaolo zapowiada powrót Krzysztofa Piątka na nominalną pozycję

Wydawać by się mogło, że bramka zdobyta przez Polaka wystarczy do wystawienia mu dobrych not. Jednak Lewandowski na samym początku meczu miał idealną okazję na otwarcie wyniku, ale jej nie wykorzystał. Serge Gnabry wyłożył Polakowi piłkę przed pustą bramkę, a ten... kopnął obok słupka.

"Abendzeitung Munchen" wystawił Lewandowskiemu notę 3 (1 to najwyższa możliwa nota, a 6 najsłabsza), argumentując ją właśnie straconą szansą w 7. minucie meczu. "To było rażące" - napisał dziennikarz. Podobną notę i uzasadnienie podał serwis spox.com.

"Najlepszy strzelec Bayernu dokonał w pierwszej połowie meczu niecodziennej rzeczy" - czytamy na sport.de. Oczywiście również chodziło o "pudło" Polaka. Ostatecznie doceniono jednak jego bramkę zdobytą w drugiej połowie, która równocześnie była dziesiątą w sezonie. Lewandowski otrzymał 2,5. Dla porównania: notę 1,5 przyznano Gnabry'emu.

Serwis SofaScore.com ocenił występ polskiego napastnika na 7,2. Z tym, że skala jest tu nieco inna, bowiem 10 jest najwyższą możliwą notą.

Czy Robert Lewandowski dostał odpowiednie noty?