PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Arka Gdynia. Szalona radość w afrykańskim stylu (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock
Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock

Wisła Płock w ostatnich tygodniach idzie jak burza. W drużynie humory dopisują, a hitem internetu są filmy, które pokazują radość płocczan po zwycięstwach.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=567]

Wisła Płock[/tag] w ostatnich tygodniach jest jedną z najlepszych drużyn w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Radosława Sobolewskiego w piątek wygrali z Arką Gdynia 4:1. To było ich czwarte zwycięstwo z rzędu.

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock - Arka Gdynia. Jacek Zieliński: Plan rywali okazał się lepszy >> Wyniki zawsze dobrze wpływają na atmosferę w drużynie. Płocczanie każde zwycięstwo świętują w ten sam sposób. Klubowy analityk Łukasz Nadolski intonuje pieśń "umbaje belino".

Pieśń pochodzi z Afryki i jest wykonywana w trakcie tańca radości. Kilka lat temu pojawiła się w Zawiszy Bydgoszcz. Od tamtego czasu można ją usłyszeć w wielu drużynach.

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock tuż za podium. Zobacz tabelę rozgrywek >> Wisła po piątkowym zwycięstwie wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli. Po przerwie na mecze reprezentacji zagra na wyjeździe z Koroną Kielce.

Czy Wisła Płock utrzyma się w górnej części tabeli?