Bundesliga. Kanonada w Moenchengladbach. Szalona końcówka we Frankfurcie, porażka Unionu Berlin Rafała Gikiewicza

W trzech niedzielnych meczach Bundesligi padło jedenaście bramek. Sześć z nich strzelili piłkarze Borussii M'gladbach i FC Augsburg. Gospodarze wygrali 5:1. Kolejną porażkę zaliczył Union (Rafał Gikiewicz), który uległ VfL Wolfsburg 0:1.

Łukasz Witczyk
interweniujący Rafał Gikiewicz podczas meczu z VfL Wolfsburg PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: interweniujący Rafał Gikiewicz podczas meczu z VfL Wolfsburg
Mecz w M'gladbach świetnie rozpoczęli gospodarze. Już po trzynastu minutach prowadzili 3:0. Tuż po rozpoczęciu spotkania gola zdobył Denis Zakaria, a następne dwa trafienia dorzucił Patrick Herrmann. Jeszcze przed przerwą czwartą bramkę dla miejscowych zdobył Alassane Plea. Po tym nokaucie zawodnicy FC Augsburg nie zdołali się już podnieść. Odpowiedzieli tylko honorowym golem Floriana Niederlechnera. Borussia dobiła jeszcze rywali w 83. minucie po bramce Breela Embolo.

Na pozycję wicelidera tabeli Bundesligi awansował VfL Wolfsburg. Wilki zmierzyły się z 1.FC Unionem Berlin, w bramce którego zagrał Rafał Gikiewicz. Polak znów nie zachował czystego konta. Skapitulował w 69. minucie, kiedy to Josip Brekalo dograł do Wouta Weghorsta, a ten pokonał Gikiewicza.

Sporo emocji dostarczyło spotkanie we Frankfurcie. Werder Brema w 27. minucie objął prowadzenie po trafieniu Davy'ego Klaassena. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Sebastian Rode. W końcówce padły dwie bramki. Najpierw w 88. minucie Andre Silva wyprowadził Eintracht na prowadzenie, ale gospodarze nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku. W doliczonym czasie gry rzut karny na gola zamienił Milot Rashica.

Wyniki:

Borussia M'gladbach - FC Augsburg 5:1 (4:0)
1:0 - Denis Zakaria 2'
2:0 - Patrick Herrmann 8'
3:0 - Patrick Herrmann 13'
4:0 - Alassane Plea 39'
4:1 - Florian Niederlechner 80'
5:1 - Breel Embolo 83'

VfL Wolfsburg - 1.FC Union Berlin 1:0 (0:0)
1:0 - Wout Weghorst 69'

Eintracht Frankfurt - Werder Brema 2:2 (0:1)
0:1 - Davy Klaassen 27'
1:1 - Sebastian Rode 55'
2:1 - Andre Silva 88'
2:2 - Milot Rashica (k.) 90+1'

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Legia Warszawa: mistrz Polski ograł wicemistrza!
Serie A: Torino - Napoli. Remis bezradnych Azzurrich. Piotr Zieliński zagrał cały mecz, Arkadiusz Milik rezerwowym

Czy 1.FC Union Berlin utrzyma się w Bundeslidze?