Grecja. Karol Świderski z kolejnym golem. Polak liderem klasyfikacji strzelców (wideo)

Karol Świderski zdobył kolejną bramkę w lidze greckiej, a jego PAOK Saloniki wygrał na wyjeździe z Asteras Tripolis 2:1. Zobacz kolejnego gola Polaka za granicą.

Dawid Borek
Dawid Borek
gol Karola Świderskiego YouTube / STEC / Na zdjęciu: gol Karola Świderskiego
Polski napastnik nie zwalnia tempa. W szóstej kolejce greckiej ekstraklasy ponownie powiększył swój dorobek bramkowy, tym razem zapisując się na liście strzelców w 32. minucie spotkania.

Wówczas PAOK Saloniki przeprowadził akcję, dogrywając piłkę do znajdującego się w polu karnym Karola Świderskiego. Ten najpierw wygrał walkę z obrońcą (jego rywal upadł na boisko), a następnie pokonał bramkarza Asterasu Tripolis, kierując piłkę prosto do bramki.

Zobacz kolejną bramkę Karola Świderskiego w Grecji (cała akcja od 2:26):
Dla Karola Świderskiego był to gol numer pięć w tym sezonie greckiej ekstraklasy. Z takim dorobkiem Polak jest liderem klasyfikacji strzelców rozgrywek. Nad wiceliderami ma bramkę przewagi.

Przed PAOK-iem mniej więcej dwutygodniowa przerwa spowodowana oknem reprezentacyjnym. Karol Świderski w tym czasie będzie mógł naładować baterie, bo nie dostał powołania od Jerzego Brzęczka.

Przypomnijmy, że Karol Świderski trafił do PAOK-u Saloniki w styczniu tego roku. Grecy zapłacili za niego Jagiellonii Białystok 2 mln euro.

La Liga. Ernesto Valverde zdziwiony czerwoną kartką Dembele. "On ledwo co mówi po hiszpańsku"
Serie A. Inter - Juventus. Włoskie media doceniły Wojciecha Szczęsnego. "Zawsze na czas"

Czy Świderski zasłużył na powołanie do kadry Brzęczka?