Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nowe fakty ws. pobicia hokeisty w Jastrzębiu-Zdroju. Prezes GKS-u wydał oświadczenie

Wiceprezes GKS-u 1962 Jastrzębie, Paweł Duszyński, podejrzewany jest o dokonanie rozboju na hokeiście GKS-u Katowice, Jaakko Turtiainenie. W sprawie tej oświadczenie wydał prezes jastrzębskiego klubu Dariusz Stanaszek, a głos zabrali też kibice.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Na zdjęciu:hokeiści JKH GKS Jastrzebie Newspix / Na zdjęciu:hokeiści JKH GKS Jastrzebie

Do zdarzenia doszło 4 października w Jastrzębiu-Zdroju przed hokejowym meczem JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice. Jaakko Turtiainen kilkaset metrów od lodowiska został pobity przez dwóch pseudokibiców. Chuligani zabrali mu koszulkę GKS-u Katowice. Fiński hokeista trafił do szpitala, a sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Nie jest tajemnicą, że kibice piłkarskich klubów z Jastrzębia-Zdroju i Katowic żyją we wrogich stosunkach. To animozje między nimi mogły być przyczyną rozboju.

Policja szybko zidentyfikowała sprawców zdarzenia. Jednym z nich był 15-latek, który został zatrzymany i decyzją sądu trafił do schroniska dla nieletnich. Według stróżów prawa drugim z nich jest wiceprezes piłkarskiego GKS 1962 Jastrzębie, Paweł Duszyński. Policja z Jastrzębia-Zdroju w sobotę opublikowała wizerunek podejrzewanego o pobicie Jaakko Turtiainena.

Głos w tej sprawie zabrał prezes GKS-u 1962 Jastrzębie, który wydał oświadczenie. "Jako Prezes Klubu Sportowego GKS 1962 JASTRZĘBIE S.A. oświadczam, że klub stanowczo potępia wszelkiego rodzaju ataki agresji wobec kogokolwiek, w tym w szczególności wobec sportowców. Jednocześnie wyrażam głębokie ubolewanie, że, jak informują media, jednym z czynnych uczestników zdarzenia miał rzekomo być Członek Zarządu spółki" - przekazał Dariusz Stanaszek.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Patrycja Wyciszkiewicz: Nie wierzę wam! Poczekam, co powie trener


"Informuję, że klub będzie współpracować z organami ścigania w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności tej sprawy. Należy przy tym pamiętać, że jedną z naczelnych zasad porządku prawnego jest prawo do obrony, a informacje medialne częstokroć nie odzwierciedlają rzeczywistego przebiegu zdarzeń. W konsekwencji do czasu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz otrzymania oficjalnego stanowiska Członka Zarządu klub powstrzymuje się od publicznego komentowania tej sprawy" - dodał prezes GKS-u 1962.

Jednocześnie zapewnił, że "podejmie wszelkie kroki prawne w celu obrony wizerunku klubu oraz reputacji osób zaangażowanych w pracę na rzecz klubu w przypadku próby wiązania Klubu Sportowego GKS 1962 JASTRZĘBIE S.A. z sytuacją, która miała miejsce w piątkowe popołudnie w okolicy lodowiska Jastor."

Ostro na upublicznienie przez policję danych podejrzanego o dokonanie rozboju zareagowali kibice GKS-u. Na Facebookowym profilu "GKS JASTRZĘBIE - od kibiców dla kibiców" opublikowano komunikat fanów. Przekazano też, że adwokat Duszyńskiego poinformował policję i prokuraturę o miejscu przebywania jego klienta.

"Medialna nagonka na naszego brata z sektora trwa w najlepsze. W kraju, gdzie nie publikuje się wizerunków pedofili, bo może to zaszkodzić w ich resocjalizacji, wizerunek Pawła jest publikowany we wszystkich ogólnopolskich mediach! A on się nigdzie nie ukrywa, adwokat poinformował prokuraturę oraz policję gdzie obecnie przebywa, oraz informacje, że po powrocie niezwłocznie zgłosi się do prokuratury by wyjaśnić sytuację" - czytamy w oświadczeniu.

W poniedziałek skontaktowaliśmy się w tej sprawie z aspirant Haliną Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

"Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju nie została poinformowana do chwili obecnej o miejscu pobytu poszukiwanego. Brak nam jakichkolwiek informacji na ten temat" - przekazała nam aspirant Halina Semik.

Zobacz także:
Eliminacje Euro 2020. Robert Lewandowski, czyli Kiler-ów 2-óch
Eliminacje Euro 2020. Dziekanowski broni Lewandowskiego po słowach Bońka

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
 • janusz1954 Zgłoś komentarz
  jeżeli wiceprezes dokonuje rozboju to PZHL powinien rozwiązać ten zarząd a przestępcy trafić do pierdla! skąd patologia na takich stanowiskach?
  • 0nyx Zgłoś komentarz
   te oświadczenia są absurdalne, zarówno prezeja jak i "kibiców". zaczynam się zastanawiać, czy w tym Jastrzębiu są jacyś normalni ludzie, skoro wiceprezes dokonuje rozbojów, a
   Czytaj całość
   reszta kompromituje się bzdurnymi oświadczeniami. Faktycznie, biedny wiceprezes przecież on nic nie zrobił, a musiał wyjechać i jak tylko wróci to na pewno się zgłosi a media i Policja chcą zniszczyć klub. masakra ludzie, co wy ćpacie ?
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×